Музей Івана Гончара і Благодійний фонд «Коло» запрошують на презентацію першого різдвяного модуля онлайн-курсу про традиційну культуру «Знай свою Україну», створеного за підтримки УКФ.
Просвітництво і народництво залишилися в минулому, сьогодні час високих технологій, ігрових форматів і нестандартної подачі інформації. Онлайн-курс «Знай свою Україну» у доступній формі за допомогою сучасних технологій розповідає не лише про традиційні обряди, страви, одяг, народне мистецтво, а й про символи, причини та значення традицій у повсякденному житті українців. Кожен модуль складається з інформаційних відео, спеціально записаних майстер-класів, анімації, тестів, інфографіки, світлин, словника головних понять, окремих елементів у стилістиці гри Майнкрафт, сценаріїв інтерактивних занять (для вчителів), ігор і так далі.
Освітній онлайн-курс «Знай свою Україну»:
а) складатиметься з чотирьох модулів, що відповідають чотирьом порам року і календарним святковим циклам – Різдвяний, Великодній, Івана Купала і Покрови;
б) легко адаптується для використання у загальноосвітніх закладах у рамках інтегрованих уроків з історії, літератури, музики та мистецтва;
в) зручний для персонального користування та ознайомлення у родині.
У записі першого модулю курсу взяли участь блогер Данило Гайдамаха, відомий шеф-кухар Євген Клопотенко, співачка Аліна Паш, народні майстрині Ольга Сахно і Тетяна Федосенко.
Курс доступний тут.
Олена Кривенко – голова правління Благодійного фонду «Коло», який є співорганізатором курсу.
Мирослава Вертюк – експертка і методологиня проєкту ЗСУ, засновниця дитячої фольклорної школи «Орелі», заступниця генерального директора Музею Івана Гончара з питань нематеріальної культурної спадщини.
Іллі Філіпов – засновник і СЕО студії онлайн-освіти EdEra.
Ірина Осадча – заступниця виконавчого директора УКФ з питань організаційного розвитку, членкиня Дирекції Фонду.
Аліна Паш – українська співачка.
Ярослава Музиченко – етнографиня, старша наукова співробітниця Музею Івана Гончара, методологиня курсу.
Євген Клопотенко – шеф-кухар, дослідник української кухні.
Данило Гайдамаха – блогер, ведучий курсу.
На ідею створення онлайн-курсу «Знай свою Україну» вплинули дві речі: перше — власний досвід, отриманний в дитинстві, друге — моя особиста риса: все цінне, що я знаю, хочу ним ділитися. Багато моїх друзів поруч зі мною почали цікавитись традиційною культурою. Традиція і життя в традиції дає мені відчуття щастя, в ній почуваю себе дуже гармонійно і цілісно. Мені важливо передавати це саме дітям, бо в ранньому віці такі знання залягають досить глибоко, формують світогляд і культурну матрицю особистості,
– говорить Мирослава Вертюк, співініціаторка проєкту, заступниця генерального директора Музею Івана Гончара з питань нематеріальної культурної спадщини.
Євген Клопотенко, шеф-кухар і дослідник української кухні. Записав для онлайн-курсу майстер-клас із приготування куті і пряників-«панянок»
“Свого часу українська культура, як і культура інших союзних республік, була знищена задля формування єдиного “радянського народу”. І зараз ми проходимо етап відродження власної ідентичності. Найголовніша риса будь-якої традиції — вживаність. Якщо річ/страва відроджена, але не вживана, вона помирає. Саме тому такі проєкти як «Знай свою Україну» важливі. Вони не тільки розповідають про традиції, які були колись давно, але і показують нам, що ці традиції можуть пройти період осучаснення та стати актуальними сьогодні. Це те, що допомагає нам ідентифікувати себе як націю”.
Олена Кривенко, голова правління БФ «Коло»:
У Фонді «КОЛО» ми завжди тримаємо фокус на стратегічний вплив проєкту – оцінюємо яки буде соціальний імпакт від проєкту. Коли ми задумували «Знай свою Україну», було розуміння потреби такого курсу, його актуальності та важливості для суспільства саме в цей історичний період. Іван Гончар колись сказав, що сила традиції полягає в тому, що вона передається, бо якщо її не зберегти, це втратиться назавжди- її вже не відродиш. Саме тому й постала задача «з зірочкою» – як подати інформацію про традиції так, щоб дітям і батькам було цікаво, а вчителям ще й корисно та просто використовувати в навчальному процесі. Це зараз, коли ми презентуємо перший блок курсу, я усвідомлюю, наскільки ми не розуміли складності завдання, за яке бралися, але тим приємніше бачити результат такої копіткої роботи великої і професійної команди. Я особисто вкотре закохалася в наші традиції та їхній глибинний зміст: дуже хочеться, щоб і ми, і наші діти мали таке джерело для натхнення та наповнення,адже завжди цікаво дізнаватися про себе щось нове!
Читайте також:В Україні презентували першу мобільну платформу для протидії домашньому насильству – «WhiteRibbonUA»
Данило Гайдамаха,блогер. Записав для онлайн-курс інформаційні відео-уроки.
«Моя мета – популяризувати українську мову і українську ідентичність серед однолітків і менших за мене. Часто батьки й вчителі звертаються за допомогою до мене, бо ми з дітьми перебуваємо майже в одному полі, і вони не слухатимуть дорослих так, як мене. Тому подекуди я себе відчуваю перекладачем зі світу дорослих до світу юних.”