UA
RU

Про що мовчить жінка: Лариса Денисенко, письменниця

Редагувати переклад
Лариса Денисенко - українська письменниця, адвокатка, правозахисниця, телеведуча, радіоведуча. Лариса - авторка 10 романів. Минулого року виступила співавторкою книжки «Я і КонституціЯ», яка пояснює Конституцію для дітей простою мовою. А також випустила книгу про розмаїття людських стосунків в сучасній Україні «Майя та її мами». Ларисою важко не захоплюватися, і в першу чергу через її сміливість та відкритість світові, суспільству. 

Лариса Денисенко писательница

Про що сьогодні не варто говорити вголос, а про що просто неможна мовчати?

Не можна замовчувати насильство і дискримінацію, не можна замовчувати воєнні злочини, смерті від ковіду, не можна ігнорувати знущання над дітьми, тваринами, вразливими людьми, та й взагалі не можна мовчати про проблеми людей. А вголос не варто говорити про певні інтимні теми, які ви хочете залишати при собі, або ділити лише з обраними, і про щастя, його легко налякати, полохливий стан.

Коли та із ким останнім часом вам було приємно помовчати?

Мені добре вести розмови з собою і мовчати з людьми моєї сили, а також, одним французьким бульдогом.

Коли ви в останнє себе хвалили, а за що сварили?

Певне, така проблема є в багатьох людей, котрі займаються різними справами одночасно, або є працеголичками, щоразу, коли хочеш почитати, послухати музику, подивитися серіал або просто згорнутися під коциком, в тобі оживає змія, що сичить: чого лежимо? Чого байдикуємо? Освітній курс як і книга самі не напишуться! Що, робота скінчилася? Що таке, всьо, бобік здох, наснаги нема, совісті нема, відповідальність пролежала? А люди, ти всім відповіла, всім приділила увагу? А мейли? Ти взагалі збираєшся відповідати на мейли? От хвалю я себе, коли зупиняю на якусь годину потік цих обурливих думок. Молодець, Лариска, кажу. Піди пострибай в парк зі своїм собакою. Попустися! Земля обертається навколо сонця, а не навколо тебе.

Назвіть найкрасивішу річ і чому ви її такою вважаєте?

Це сталі і перевірені часом щирі, сповнені любові, поваги і прийняття взаємини між людьми.

Яким талантом вам би дуже хотілося володіти?

Вміти пояснювати всім людям, кожній та кожному незалежно від їхніх поглядів, освіти, упереджень, виховання, страхів, релігії, складні речі, процеси, важливість і універсальність прав людини і свобод, наприклад, і навчати такій універсальній нетоксичній комунікації інших.

Лариса Денисенко письменниця

Читайте також: ПРО ЩО ЖІНКА МОВЧИТЬ: ІРИНА ЦІЛИК, РЕЖИСЕРКА ТА ПИСЬМЕННИЦЯ

Якби ви могли залишити тільки один спогад, щоб це було?

Що я можу і вмію розвеселити людей. О, я б тоді могла вирішити, що я – президентка.

Що личить сучасним чоловікам, а що не прикрашає сучасних жінок?

Мені видається, нам треба відходити від концепції сприйняття жінки чи чоловіка через те, що їм личить сьогодні чи в майбутньому. Як і від дискурсу: справжній чоловік, справжня жінка. Мені завжди подобатимуться сміливі, сильні, енергійні люди, котрі приймають іншість людині, можуть відстоювати себе і справедливість, мають почуття гумору, цікавляться культурою, виступають проти насильства, і є екологічно відповідальними.

Якби вам довелося себе порівняти із алкогольним напоєм чи коктейлем. Ви який?

Я – кава. Гірка. Міцна. Без цукру, вершків і алкоголю.

До якої поради мами ви не дослухалися, і наразі жалкуєте про це?

Справа в тому, що більшість порад мамі давала і даю я. Переважно, вона дослухається.

Зовнішність якого визнаного красеня завжди здавалася вам перебільшеною? І, навпаки, хто з чоловіків із невиразною зовнішністю видається вам дуже привабливим?

Для мене людина, чоловік чи жінка, це завжди не лише про зовнішність. Насправді, і більшість людей сприймають «визнаних красенів та красунь» далеко не через зовнішність: тут йдеться і про те, наприклад, чи сподобався фільм, де людина грала, чи пісня, яку співала; ще є цілеспрямовані компанії, зокрема рекламні, котрі нам говорять: о, це ж зразок краси, модні тенденції щодо зовнішності. Але ж вагому роль тут відіграє енергетика людини і те, яким чи якою ми сприймаємо і відчуваємо себе.

Чим пахне щастя?

В травні Київ завжди пахне щастям, коли сходяться аромати свіжості і першоквітів садових дерев, потім додаються пахощі бузку, акації, липи, молодого листя тополь, йдеш в сутінках, дихаєш цим і обов`язково бодай на мить розумієш: щастя. Один вдих, і воно вже в тобі.

Читайте також: MC@WORK: ЛЕОНІД МАРТИНЧИК, ІНФЛЮЕНСЕР, ТЕЛЕВЕДУЧИЙ, ФЕШН-ЕКСПЕРТ

Статьи по теме