UA
RU

Про що жінка мовчить: Леся Патока, художниця по костюмах

Редагувати переклад
Кліп на пісню "ZENIT" гурту ONUKA отримав нагороду в номінації "Найкраще музичне відео" на кінофестивалі ARFF Barcelona. Костюми для відео створила Леся Патока. Художниця зазначає, що всі наряди було створено з вторинних матеріалів, і не було використано жодного нового гудзика чи тканини. Леся - героїня традиційної рубрики Marie Claire.

Леся Патока видео

Про що сьогодні не варто говорити вголос, а про що просто неможна мовчати?

На мою думку, сьогодні не варто говорити вголос про своє особисте життя.. чорт забирай, воно ж від слова особисте… а не віддане на ростерзання та пліткарство навколишніх абсолютно незнайомих тобі людей…чия думка по великому рахунку тобі по барабану. Я дуже вірю, в те, що щастя любить тишу, і в «нього» сучасне суспільство цю тишу забирає. Не можна мовчати про домашне насильство, особливо про насильство над дітьми, коли ти знаєш чи чуєш, і нічого не робиш, думаючи, що це не твоя справа, що «твоя хата скраю». Можливо, ти — останній шанс цієї жінки чи дитини. Я завжди пам’ятаю про це. Я вірю в карму. Вірю, що з крапель складається океан. Тому кожен взмозі допомогти. Я мрійниця, я знаю.

Коли та із ким останнім часом вам було приємно помовчати?

Зараз такий дивний час, час браку спілкування, тому коли я зустрічаюся з друзями чи рідними, чи знайомими — це точно задля того аби поговорити вдосталь, а не помовчати (усміхається). Тому помовчати, я маю нагоду, лише наодинці. Зазвичай, мені заважають думки, їх багато, і вони створюють фоновий шум разом з навколишнім світом. Тому коли мені треба заглушити все довкола, й в середині себе аби зануритися в тишу — я дуже голосно вмикаю музику… так, аби навіть скло деренчало (усміхається). І в цьому дивному шумі, я досягаю тотальної тиші, якою насолоджуюся.

Коли ви в останнє себе хвалили, а за що сварили?

Дуже рідко хвалю себе. Впевненна, це недолік творчих людей, які ніколи не задоволені собою і тим що роблять. Тому що немає межі досконалості (усміхається). Сварю — регулярно. Багато говорю сама з собою (усміхається). До речі, помітила, що мій внутрішній голос, і голос, яким я розмовляю в житті, і той, який виходить на записах інтервью, аудіоповідомленнях — це все три різних голоси (усміхається).

Але якщо прям напрягтися і згадати, то хвалила себе за те, що постояла вранці в планці, і не з’їла плитку шоколаду вночі. Сварила — що з’їла плитку шоколаду в ночі й виправдовувалася сама перед собою, що це ж супер чорний (усміхається). А ще за те, що неможна бути такою вибуховую, треба бути  FLEXIBLE…

Леся Патока арт

Читайте також: ЧОЛОВІК ГОВОРИТЬ: РОМАН ХАЛАІМОВ, АКТОР

Назвіть найкрасивішу річ і чому ви її такою вважаєте?

Одну? Усього лише одну? Це просто неможливо для мене. Неможливо назвати одну річ у світі. Бо світ створений з фантастичних речей! Просто важливо їх бачити і помічати. Навіть, у холодні сірі будні. Навіть, у карантин, навіть у 4-х стінах, навіть у підземках і метро. Якщо не хочеться напрягатися аби їх «побачити», купіть «галограмні окуляри» — це працює! Зуб даю (усміхається)!

Яким талантом вам би дуже хотілося володіти?

Я б хотіла, щоб усі мої сни ставали реальністю. Щоб усе, що зі мною коїться у снах, ставалося на наступний день у реальному житті. В мене неможливо кольорові сни, і я маю багато надздібностей у тому потойбіччі МорфеяЧому? Якби я все реалізовувала, я була б супержінкою! Хоча я й так супер-жінка, просто в менших масштабах (усміхається).

Якби ви могли залишити тільки один спогад, щоб це було?

Першне квітня, я стою босими ногами на холодній кухонній плитці, дивлюся за вікно. В мене неймовірного розміру живіт, за вікном абсолютно білосніжна розквітнена абрикоска й пластівцями кружить сніг. Це дев’ята ранку, я стою і думаю: «Боженька, невже сьогодні? Невже в тебе таке тонке почуття гумору по відношенню до мене?» Розвертаюся, та йду пакувати речі до пологового будинку, з думкою, про те, що сьогодні ми з тобою нарешті познайомимося, але я буду назавжди єдиною людиною у всьому всесвіті хто знатиме тебе на 9 місяців довше…

Що личить сучасним чоловікам, а що не прикрашає сучасних жінок?

Личить, певно всеосяжна віра, що кожен з них супергерой (усміхається). Бо наразі покоління, яке виросло на «Марвелі», коміксах та надкрутих голівудських блокбастерах. Це круто, коли вони пам’ятають про те, що суперсила кожного з них не завжди в кількості сили, але завжди в чоловічих вчинках.

Не прикрашає сучасних жінок — кількість торб, які ці крихітки тягнуть кожного вечора з супермаркетів і ринків. Як вони можуть бути на шпильці та спідницях-олівцях? Як вони можуть бути жіночними та сексуальними, коли тягнуть додому три кіло картоплі? Я щиро вірю, що в кожній жінці будь-якого віку живе та сама дівчинка, яка народжена задля любові, а не тягання картоплі в нірку…

Леся Патока стилист

Читайте також: ПРО ЩО ЖІНКА МОВЧИТЬ: НАДІЯ ПАРФАН, РЕЖИСЕРКА

Якби вам довелося себе порівняти із алкогольним напоєм чи коктейлем. Ви який?

Я була б Апероль-Шпріц. Бо він супер рудий, супер смачний і в гарному келиху. Ти так його п’єш перший, другий, третій келих. Тобі так классно, так весело, і так безтурботно… а потім ти-дищ і тебе вирубило (усміхається). Я дію приблизно так само.

До якої поради мами ви не дослухалися, і наразі жалкуєте про це?

Вона повторювала мені, що не можна ділити світ на біле та чорне. Що напівтіні існують, що я маю знати це, як художник. Що це стале для життя. Що це просто варто прийняти.  І якщо я це не прийму, мені буде дуже важко життті. Я не прийняла до сих пір, і мені дуже важко жити в крайнощах, проте абсолютно неймовірно цікаво!

Зовнішність якого визнаного красеня завжди здавалася вам перебільшеною? І, навпаки, хто з чоловіків із невиразною зовнішністю видається вам дуже привабливим

Ключове в цьому питанні слово «зовнішність». Я, як людина, яка працює з зовнішністю, можу вас запевнити на мільйон відсотків: на сьогодні будь-яку людину в світі можна зробити супергарною. Це лише питання грошей, ресурсів, часу.

Це вам здаються ці фантастичні чоловіки досконалими апполонами, а в них по п’ять пластичних операцій. Від «підшивання вушок» до створення штучних суперскул. Вони живуть в спортзалах, і з ними працюють найкращі стилісти світу. Й коли вам здається, що він в тій розтягнутій футболці, такий справжній і брутальний, просто пам’ятайте: за цим образом, і цією ідеально розтягнутою футболкою стоїть величезна команда стилістів.

Зовнішність — це пластилі. Сьогодні ти здатен зліпити з себе будь-кого будь-яких параметрів. Насправді, цінне — твоє ядро. В багатьох навіть його нема. Цінна твоя харизма. Її не напрацювати. Вона або є або. Цінні твої темперамент, пристрасть, «бісики в очах» — ти не можеш їм навчитися, це вбудована функція. Або є, або нема. Відповідаючи на ваше питання, скажу, що мене приваблює не зовнішність, а саме «бісики в очах» і глибина, в яку мож пірнути.

Фото надала Леся Патока

Читайте також: #BOOKSHELFY: ЩО ЧИТАЮТЬ РОК-ЗІРКИ: АНДРІЙ ХЛИВНЮК, ЖЕНЯ ГАЛИЧ, САШКО ЧЕМЕРОВ

Статьи по теме