UA
RU

Про що жінка мовчить: Світлана Бевза, дизайнерка

Редагувати переклад
Нещодавно дизайнерка Світлана Бевза презентувала нову колекцію BEVZA SS 21 в рамках NYFW. Наскрізною темою колекції стали елементі Трипільської культури. Сьогодни Світлана - героїня рубрики Marie Claire.

Светлана Бенза

Про що сьогодні не варто говорити вголос, а про що просто не можна мовчати?

Я часто помічаю у ЗМІ та в постах у фейсбуці проблему безкарності домашнього насилля — психологічного і фізичного. Зсунення в позитивний бік щодо захисту жінок починається тільки після певного суспільного резонансу. На мою думку, покарання за домашнє насилля наразі не відповідне тій трагедії, у якій опиняються постраждалі. І змінити це можливо тільки, якщо про це багато говорити. Тим жінкам, яким не пощастило опинитися на місці жертви, ніколи не варто ховатися за острах і мовчати про це, а всім іншим потрібно домагатися широкого розголосу і справедливого вирішення таких справ. А щодо того, про що не варто говорити, то для мене дуже важливими є сімейні цінності. Тому мене дивує, коли деякі одружені знайомі обговорюють навіть не сімейні проблеми, а якості своїх дружин і чоловіків. Таким чином, як на мене, святість стосунків знецінюється. Це і енергетично неправильно говорити зайве про особисті речі, те, що має бути лише всередині родини. Стосунки двох люблячих людей треба берегти.

Коли та з ким останнім часом вам було приємно помовчати?

За період карантину, коли ми тривалий час були вдома з чоловіком, поруч один з одним, виявилось, що з ним дуже комфортно мовчати. А він у відповідь розповів, як в анекдоті, що за цей період карантину, я виявилася цікавою співрозмовницею. Це, звичайно, жарт, але поза тим комфорт з людиною має бути і в розмові, і в мовчанні. Нещодавно ми ходили в ліс, була дуже гарна погода і я зрозуміла, що просто дихати свіжим повітрям і мовчати поруч — це велика цінність.

Коли ви востаннє себе хвалили, а за що сварили?

Останній раз я хвалила себе нещодавно. Я дуже відповідальна людин і рідко знаходжу час для себе. А декілька тижнів тому я таки це зробила — попередила мою родину і поїхала на декілька днів в спа-готель відпочити з книгою, прогулянками в лісі і дворазовим сном протягом дня. Тож я вважаю це моїм великим досягненням щодо себе на даний момент і я за це себе хваллила. А критикую і сварю себе досить часто. З одного боку, мене це мотивує в моєму постійному перфекціонізмі. А з іншого — я стала все ж таки більш поблажливою до себе. Я сварю себе переважно за те, що я себе сварю.Такий парадокс. Я починаю сердитись і засмучуватись через погані думки про те, що я зробила щось погано. Таке поки що замкнуте коло.

Назвіть найкрасивішу річ і чому ви її такою вважаєте

Мені пощастило весь час знаходитись в оточенні красивих речей і навіть створювати їх завдяки моїй роботі. Так, це матеріальні речі, але і від них часто затамовує подих. Світ сповнений краси — природа, мистецтво, архітектура — на щастя її можна знаходити повсюди, варто тільки відкрити очі і вміти помічати.

Яким талантом вам би дуже хотілося володіти?

Я би хотіла досконально володіти магією співу. Я вважаю музику одним із найекзальтованіших видів мистецтва. Мене вражає, як музика здатна змінювати свідомість. і красивий голос — це божественне явище. Звісно, я маю на увазі рідкісні голоси (Марія Каллас, Фредді Меркьюрі, Паваротті).

Якби ви могли залишити тільки один спогад, щоб це було?

Для мене незабутній спогад — це народження моїх дітей, але їх двоє, тому і спогади два. Напевно, якщо забрати ці спогади з мого життя, я би дуже шкодувала про це. Я би хотіла залишити спогади моментів народження моїх дітей, або відчуття їх дотиків і обійм.

Світлана Бевза

Читайте також: АРТ-ФИЛЬМ ‘TRYP’ BEVZA SS 2021 ОТ СВЕТЛАНЫ БЕВЗЫ И НАДИ ШАПОВАЛ

Що личить сучасним чоловікам, а що не прикрашає сучасних жінок?

Гарні манери безперечно личать сучасним чоловікам і не напускні, а дійсно щирі гарні манери. Як на мене, сучасні чоловіки, джентельмени, яких багато, не дуже цінуються в сучасному світі. Але я притримуюсь, можливо, дещо консервативних поглядів щодо виховання і манер. А те, що не личить сучасним жінкам — це вульгарність: у спілкуванні, у поглядах на життя, у зовнішньому вигляді. Я взагалі думаю, що такий зовнішній вигляд — це похідне явище від вульгарного ставлення до себе, оточуючих і життя.

Якби вам довелося себе порівняти із алкогольним напоєм / коктейлем. Ви який?

Червоне вино. Воно не всім підходить і його глибину треба зрозуміти, щоб отримати насолоду . Доречі, сама я червоне вино зрозуміла нещодавно. Раніше я цей напій не сприймала, або воно не сприймало мене (усміхається).

До якої поради мами ви не дослухалися, і наразі жалкуєте про це?

«Тримай спину прямо»! Як в прямому сенсі, так і в переносному — дуже потужна порада від моєї мами. Більше я дослухалась, мабуть-таки, у переносному (усміхається).

Зовнішність якого визнаного красеня завжди здавалася вам перебільшеною? І, навпаки, хто з чоловіків із невиразною зовнішністю видається вам дуже привабливим?

На мій погляд, переоціненими є класичні голлівудські красунчики, як Джордж Клуні. Пропорційно мені його обличчя не подобається через завеликі очі і трохи важке підборіддя на фоні маленького носу, але він вважається еталоном чоловічої краси. Поза тим він дуже хороший актор. А актори, які не вважаються класичними красенями, як Ален Рікман, мені навпаки подобаються — щось у ньому є таке привабливе і демонічне.

Чим пахне щастя?

У щастя багато запахів — щастя проходить крізь життя, а життя змінюється, триває, розвивається. В дитинстві я запам’ятала запах в садочку моєї бабусі, в теплиці зранку, коли пахне весняна земля. Це аромати роси, свіжої землі і свіжої зелені. Взагалі навесні запахи загострюються і після травневого дощу в місті завжди відчувається, як все навколо пахне свіжістю, навіть асфальт. Це суміш запаху міста і свіжості природи після дощу. Зараз це запахи моїх дітей, їх волосся, запахи, коли вони були малюками. Ось так для мене пахне щастя.

Фото надала Світлана Бевза

Читайте також: СОВРЕМЕННОЕ ИСКУССТВО: КИНЕТИЧЕСКИЕ ИНСТАЛЛЯЦИИ ВАСИЛИНЫ БУРЯНИК, ТОННА СОЛИ, ВОДИ И НЕЙЛОНА

Статьи по теме