23 листопада о 16:00 у Національному центрі «Український Дім» відбудеться публічне обговорення «Мистецька інтервенція Бенксі. Відкриті питання».
Всесвітньо відомий художник Бенксі підтвердив своє авторство семи графіті у Києві та Київській області. Художник-провокатор, який приховує свою особу, уславився тим, що створює на вулицях різних міст світу, зокрема і в зонах воєнних конфліктів, свої художні роботи — маніфести, покликані привернути увагу до політичних проблем та порушень прав людини.
Міста Київської області — Буча, Бородянка, Ірпінь, Горенка — для всього світу стали символами російської агресії, жорстокості та руйнувань. Тепер вони є й полем мистецького й політичного переосмислення. І разом з тим отримали значний туристичний потенціал та імпульс стрімкого культурного розвитку.
Художня провокація спрацювала: несподівана поява робіт митця викликала хвилю різнополярних думок, сумнівів та дискусій. Чи етично робити художнє висловлювання на місці трагедії? Як чинити із новонабутою мистецькою цінністю? Як захистити, зберегти і законсервувати роботи автора, які на світових аукціонах продаються за мільйони доларів? Як українське суспільство переживає трагедію війни? Чи готові ми переосмислювати свій травматичний досвід? Що поява цих графіті змінює для місцевої громади і для місцевої влади на матеріальному, юридичному, символічному рівнях?
Серед найперших висновків: на Київщині зʼявився новий центр культурного паломництва, а також шанс і виклик для місцевої влади, яким можна скористатися під час відбудови та реабілітації. Тим паче, що Київська ОВА вже має в активі кейс врятованих від окупантів робіт Марії Примаченко та проекту побудови нового музею художниці в Іванкові.
До Київської обласної військової адміністрації і до Українського Дому зверталося багато зацікавлених осіб із різними пропозиціями та ідеями щодо графіті британського художника. Це стало стимулом для проведення в Українському Домі відкритої розмови з експертами, стейкхолдерами, представниками місцевої влади щодо майбутнього робіт Бенксі.
До участі у обговоренні запрошені:
Олег Торкунов — заступник голови Київської обласної державної адміністрації.
Микола Бойко — заступник голови Київської обласної державної адміністрації.
Анна Куценко — директор департаменту культури та туризму Київської обласної державної адміністрації.
Представники місцевого самоврядування Київської області.
Ольга Вієру — директорка Національного центр «Український Дім».
Професор Анжела Спассіні — представник школи реставрації Венеціанського університету IUAV (університет засновано в 1926 як Istituto Universitario di Architettura di Venezia — одну з перших архітектурних шкіл в Італії, має досвід успішної консервації робіт бенксі у Венеції).
Олена Мотузенко — консультантка з питань культурного туризму проєкту USAID «Економічна підтримка України».
Антон Полікарпов — засновник та керуючий партнер Polikarpov low firm, адвокат (з 2012-го року), патентний повірений України (з 2016-го року), арбітр ВОІВ у доменних спорах за процедурою UDRP у доменній зоні .UA.
Олена Нестеренко — декан факультету геоінформаційних систем і управління територіями КНУБА.
Мар’яна Олеськів — голова Державного агентства розвитку туризму.
Катерина Чуєва — заступниця міністра культури та інформаційної політики України.
Едуард Димшиц — мистецтвознавець, куратор, колекціонер.
Ольга Балашова — мистецтвознавиця, кураторка, медіатеоретик, кандидатка філософських наук.
Оксана Долгополова — історикиня, професорка Одеського університету ім.Мечникова.
Ксенія Білаш — редакторка відділу «Культура» журналу «Лівий берег», культурологиня.
Модератор зустрічі: Олексій Ананов.
Зустріч відбудеться у просторі виставки-документу «Вікна».
Ознайомитися з усією програмою публічних обговорень в межах проєкту «Вікна» можна ТУТ.
Організатори події: Київська обласна військова адміністрація, Національний центр «Український Дім».
Адреса: Хрещатик, 2, Український Дім.
Читайте також: БЕНКСІ ОБРАВ ВІДОМУ УКРАЇНСЬКУ ПІСНЮ ЯК САУНДТРЕК ДО ВІДЕО ПРО СТВОРЕННЯ МАЛЮНКІВ НА КИЇВЩИНІ