UA
  RU

  Район #1: як київські активісти власноруч відновлюють українські міста

  Засновники благодійної організації Район #1 почали активну роботу по відновленню Київщини. Наразі команда займається відновленням міста Гостомель, який зазнав великих руйнувань під час російської окупації. 

  Район #1 7


  З початком війни багато проєктів зазнали трансформації. Район #1 — не виключення. Його заснував в 2018 році Андрій Титаренко з метою джентрифікації Рейтарської вулиці. На зібрані кошти від івентів під назвою Bloc party почали відновлення цього району на Київщині. Після російського вторгнення в Україну проєкт було вирішено трансформувати у благодійний фонд, метою якого стало відновлення та джентрифікація всієї України.

  Район #1 489


  Кінець війни — це тільки початок. Ми вирішили зайнятись відновленням міст, які зараз масово зруйновані. Найголовніше тут — це інфраструктура. Бо людям, що повернуться в ці місця, необхідно мати дитячі садочки, соціальні заклади — все це життєво важливо, щоб адаптуватись до змін та мати почуття дому”, — розповідає Андрій Титаренко. 

  Наразі в команді організації близько 200 волонтерів, що допомагають відновлювати Гостомель. Першими проєктами Району #1 стали дитячий садок №17 “Веселка”, ліцей №1 та ветеринарна клініка, що знаходиться по вул. Пушкінська. Також в селищі Озера теж почали відновлення дитячого садочка та гімназії.

  Процес відновлення поступовий. Спочатку зачищають територію від сміття, потім консервують будівлі та лагодять дахи й вікна, щоб уникнути подальших руйнувань через погодні умови. Так за два тижні існування проекту, команда встигла зібрати кошти та повністю законсервувала дитячий садок “Веселка”. Це став один з перших прикладів консервування будівлі у містах, що звільнені від окупації в Україні.


  Також команда почала відновлення Бородянки.

   

  Район #1 789

  Район #1 78  Район #1 89
    
  Район #1 2

  Район #1 8


  Район #1 4

  Район #1 5

  Згодом до роботи долучаться архітектори, які зараз створюють проєкти під кожен об’єкт. Особливу увагу приділяють бомбосховищам — в майбутньому вони мають бути функціонуючими та забезпечувати максимальну безпеку.


  Кожна людина може долучитись до Району #1 та стати волонтером проєкту — для цього пройдіть реєстрацію через форму та доєднайтесь до групи в telegram.

  Також дуже важлива фінансова підтримка:

  Donation: https://www.districtone.foundation/

  Приєднуйтесь до Район #1 в instagram та facebook

  Читайте також: ВРЯТУВАТИ ВОЇНІВ З “АЗОВСТАЛІ”: ПІДПИШІТЬ ВІДКРИТИЙ ЛИСТ-ЗВЕРНЕННЯ ДО ООН 

  Статьи по теме