Закрити
UA
Мода

Кембриджський словник вибрав слово року, і воно пов’язане з екологією

Поділись:

Усі екоактивісти та Грета Тунберг напевно раді такій новині! 

posts-to-db-Фото 1

Кембриджський словник щорічно вибирає слово, що відображає зміни у суспільстві. Раніше це були слова селфі та брекзит, а у 2019 – апсайклінг. Слово було вибрано за допомогою передплатників Instagram-акаунту Cambridge Words. 

Читайте також: 8 неекологічних бьюті-звичок

Вперше поняття «апсайклінг» з’явилося в онлайн-словнику Cambridge Dictionary у грудні 2011 року і відтоді його популярність та частота споживання зросла на 181%. Лише за останній рік кількість пошукових запитів збільшилася вдвічі!

Ми вважаємо, що позитивна ідея, яка є основою апсайклінгу, привертає більше уваги, ніж саме слово. Зупинка прогресуючого зміни клімату, не кажучи вже про те, щоб звернути його назад, може бути неможливою. Апсайклінг — це конкретна дія, яку може зробити окрема людина, щоб змінити ситуацію на краще.

– Каже Вендалін Ніколс, менеджер з видавництва Кембриджського словника.

 

Що таке апсайклінг?

Апсайклінг – це екологічний підхід, суть якого полягає у переробці старих предметів інтер’єру та одягу. Вторинне використання допомагає не засмічувати навколишнє середовище сміттям та давати нове життя речам, які могли б вирушити на звалище.

Також великий плюс такого підходу полягає в тому, що для нього не потрібно використовувати додаткові джерела енергії та засоби для переробки, на відміну від ресайклінгу. По суті майже весь хендмейд — це апсайклінг. 

posts-to-db-Фото 2

До шорт-листа «Слова року 2019» потрапили й інші поняття, пов’язані з екологією та кліматом: 

carbon sink (поглинач вуглецю) — площа лісу, якої достатньо для поглинання великої кількості вуглекислого газу із земної атмосфери та зменшення впливу глобального потепління;

compostable (компостований) – щось, що може використовуватися як компост;

збереження — збереження природних ресурсів або запобігання їх пошкодженню. 

Також виділили словосполучення «пластиковий слід»що означає кількість використовуваного пластику, який потім викидається. 

Фото: unsplash.com