Національна комісія зі стандартів державної мови дозволила писати «росія» з малої букви
Назви «росія», «російська федерація» тощо можна писати з малої букви. Це офіційно дозволила Національна комісія зі стандартів державної мови.
З початком повномасштабного вторгнення росії в Україні стали писати назву країни-агресорки з малої букви. Це викликало дискусії у професійних середовищах. Але тепер на цьому питанні поставлено крапку. Національна комісія зі стандартів державної мови дозволила писати слово «росія» з малої «р». До списку додали й інші назви. Це «рф», «російська федерація», «москва», «московія», «московське царство», «російська імперія», «державна дума рф» тощо. Написання цих назв з малої букви можна не кваліфікувати як відхилення від норм української мови в текстах неофіційного характеру:
«Зважаючи на героїчну боротьбу Українського народу за Незалежність Української Держави, взявши до уваги звернення в соціальних мережах Віцепрем’єр-міністра — Міністра з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України Ірини Верещук про написання назви країни-агресора з малої букви, Національна комісія зі стандартів державної мови на засіданні від 15.09.2023 (протокол № 83) обговорила це питання і з урахуванням офіційних листів від Інституту української мови НАН України (вх. № 1396/23 від 14.09.2023), Інституту мовознавства імені О. О. Потебні НАН України (вх № 1404/23 від 15.09.2023) повідомляє, що написання назв «російська федерація», «росія», «москва», «московія», «московське царство», «російська імперія», «державна дума рф» тощо з малої букви можна не кваліфікувати як відхилення від норм української мови в текстах неофіційного характеру».
Автор: Яна Панюшкіна
Фото: Jessica Lewis / Unsplash
Читайте також: МКІП ІНІЦІЮЄ РІШЕННЯ, ЩО ДОЗВОЛИТЬ ПРИБРАТИ ПАМ’ЯТНИКИ ПУШКІНУ ТА ІНШИМ РОСІЙСЬКИМ ДІЯЧАМ