UA
RU

Воєнні злочини росії: окупанти розстріляли важкопоранених беззбройних військовополонених

Редагувати переклад

Російські солдати розстріляли важкопоранених беззбройних військовополонених на опорному пункті «Зеніт». Розстріл беззбройних поранених — воєнний злочин. 

Воєнні злочини росії: окупанти розстріляли важкопоранених беззбройних військовополонених-Фото 1

На опорному пункті «Зеніт» російські солдати розстріляли важкопоранених беззбройних військовополонених. Омбудсман України Дмитро Лубінець звернувся до ООН і МКЧХ:

«Вихід з Авдіївки Захисників України відбувався в умовах безперервного бомбардування ворожої армії. Здійснювались обстріли евакуаційних шляхів та автомобілів. Деяких важкопоранених і загиблих військовослужбовців вдалось евакуювати. Через масштабний наступ окупантів не залишалось шансів для повторних спроб евакуації. Через повне оточення опорного пункту “Зеніт” командування ухвалило рішення зв’язатися з координаційним центром і організаціями, які ведуть переговори з ворожою стороною. Діалог був щодо надання допомоги нашим важкопораненим беззбройним військовим, відповідно до міжнародних законів та правил ведення, які захищають військовополонених. Окупанти повідомили координаторів цього процесу, що погоджуються провести евакуацію поранених українських захисників і надати їм допомогу, а надалі — обміняти. Наші військовослужбовці отримали наказ зберегти свої життя. Що трапилося після цих домовленостей, ми побачили на оприлюдненому ворогом відео із захопленої позиції «Зеніт».

На відео російські солдати розстріляли беззбройних українських військових. Родини розпізнали Георгія Павлова, Андрія Дубницького, Івана Житника. Наразі з’ясовано, що з ними були Олександр Зінчук та Микола Савосік. Щодо шостого бійця інформація поки не підтверджена.

Омбудсман України надіслав листи до МКЧХ і ООН для фіксації воєнного злочину та з’ясування всіх обставин. Він зауважив, що росія не вперше страчує військовополонених. Країна-терорист грубо порушує норми міжнародного гуманітарного права та Женевських конвенцій:

«Закликаю весь цивілізований світ об’єднатися і посилити тиск на країну-терориста. Бо для росії не існує законів і домовленостей. Вони сприймають лише силу».

Автор: Яна Панюшкіна

Фото: Офіс Президента України

Читайте також: МІЖНАРОДНИЙ СУД У ГААЗІ ВИДАВ ОРДЕР НА АРЕШТ ВОЛОДИМИРА ПУТІНА

Статьи по теме