Ротавірусна інфекція: які симптоми, як лікувати і як не захворіти — поради лікарів
Міністерство охорони здоров’я України опублікувало поради, як не захворіти на ротавірусну інфекцію і як її лікувати.
Влітку активізуються гострі кишкові інфекції. Вони передаються через вживання зараженої їжі чи води, під час купання у забруднених водоймах, через брудні руки і предмети побуту. Найчастіше збудники кишкових інфекцій містяться у сирій їжі тваринного походження. Це м’ясо, яйця, непастеризоване молоко, морепродукти. А також у немитих фруктах та овочах.
Найпоширініша кишкова інфекція — це ротавірусна інфекція. Вона легко передається від людини до людини. Ротавірусну інфекцію можна підхопити при контакті з хворим. Або під час контакту із забрудненими поверхнями і предметами: іграшками, підлогою, меблями, одягом, під час їжі тощо. Ротавірус може залишатися на поверхнях протягом тижнів та навіть місяців.
Симптоми ротавірусної інфекції
Перші ознаки ротавірусної інфекції — різке підняття температури і блювота, пізніше з’являється тривала діарея. Серед симптомів також біль у животі. Може зʼявлятись нежить, почервоніння в горлі, біль під час ковтання. У здорової дорослої людини ротавірусна інфекція може мати легкі прояви та симптоми або не мати їх взагалі. Для немовлят і дітей раннього віку ця інфекція небезпечна через ризик швидкого зневоднення. Інкубаційний період триває два дні. Блювота та діарея можуть тривати від трьох до восьми днів.
Лікування ротавірусної інфекції
Специфічного лікування ротавірусної інфекції немає. Її лікують симптоматично. Антибіотики не призначаються. Лікарі призначають поліферментні препарати, адсорбувальні та вʼяжучі засоби, жарознижувальні препарати. Також рекомендують багато пити, щоб підтримувати водно-сольовий баланс організму. За тяжкого перебігу захворювання передбачене внутрішньовенне введення рідини. Проводиться дезінтоксикаційна терапія.
Профілактика гострих кишкових інфекцій
Для профілактики гострих кишкових інфекцій важливо дотримуватися правил особистої гігієни: мити руки та продукти. Перш ніж готувати, фрукти та овочі треба промити чистою водою. Не можна нехтувати часом термічної обробки продуктів з м’яса та риби тощо. Не можна споживати продукти, що зберігалися з порушенням умов зберігання.
Автор: Яна Панюшкіна
Фото: Tim Mossholder / Unsplash
Читайте також: ХОЛЕРА: ЯКІ СИМПТОМИ І ЯК НЕ ЗАХВОРІТИ