UA
RU

Сьогодні розпочалися переговори про членство України в ЄС

25 червня розпочалися переговори про вступ України в ЄС. Від сьогоднішнього дня відраховуватиметься старт членства України в Європейському Союзі. 

Сьогодні розпочалися переговори про членство України в ЄС-Фото 1

Сьогодні, 25 червня 2024 року, розпочалися переговори про членство України в ЄС. 28 лютого 2022 року Україна підписала заявку на вступ. У червні 2022 року — стала кандидатом. Володимир Зеленський назвав сьогоднішній день історичним: 

«Сьогодні історичний день, коли ми переходимо до фактичних, реальних переговорів із Європейським Союзом щодо членства України. 28 лютого 2022 року, за кілька днів після початку повномасштабного вторгнення, ми підписали заявку на вступ. Майже два роки тому, у червні 2022-го, ми здобули кандидатство. А в грудні минулого року отримали політичне рішення щодо переговорів. Але саме від сьогоднішнього дня відраховуватиметься старт нашого членства у Євросоюзі: перша міжурядова конференція України та ЄС — уже сьогодні. Дякую кожному й кожній, хто захищає Україну, нашу державу, наш народ. Дякую команді, яка робить усе, щоб ми стали частиною Європейського Союзу. Нас уже ніколи не збити зі шляху в об’єднану Європу, у наш спільний дім — усіх європейських націй. Дім, який має бути мирним!»

Президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн привітала Україну і Молдову з початком переговорів про вступ:

«Це дуже хороша новина для народу України, Молдови та всього Європейського Союзу. Шлях попереду буде складним, але сповненим можливостей. Бажаємо вдалого початку переговорів!»

Автор: Яна Панюшкіна

Фото: Christian Lue / Unsplash

Читайте також: У ШВЕЙЦАРІЇ ПРОЙШОВ ГЛОБАЛЬНИЙ САМІТ МИРУ: СПІЛЬНЕ КОМЮНІКЕ

Статьи по теме