Найуспішніший фрілансер у світі Ерні Зелінський над поняттям «офісний працівник» відверто сміється. Про це він пише у своїх книгах «Радість без праці», «Успіх без офісного рабства», «Дао ледащо».
Ерні не тільки знущається з офісного планктону, а й дає практичні поради бувалом позаштатним працівникам і тим, хто тільки замислюється про фріланс.
Головний аргумент Ерні на користь віддаленої роботи звучить так:
Прокидаєшся, коли хочеться, вирушаєш спати, коли заманеться, а в проміжку займаєшся улюбленими справами.
Читайте також: РОБОТА БУДИНКУ: ЯК НЕ СТРАТИСЯ З РОЗУМУ?
Однак на віддаленні на вас чекає не тільки нестримна веселість. Існують і підводні камені. Фріланс, або віддалена робота – це не лише свобода від робочого графіка, а й дуже важка праця. Саме тому, якщо ви тільки плануєте вирушити у вільне плавання, старанно підготуйтеся до цього кроку та дайте відповідь на кілька запитань.
1. Чи ви готові до віддаленої роботи? Чи ви просто втомилися, і вам потрібно якийсь час відпочити від офісної метушні? Можливо, вам елементарно необхідні відпустка та розумове перезавантаження.
2. Чи є у вас фінансова база? Спочатку замовлень може бути небагато. Для цього вам потрібно мати якусь суму на депозиті, з якої ви платитимете за рахунками.
3. Наскільки ви організовані? Адже відтепер вам доведеться самим заводити будильник на 7 ранку, знаходити клієнтів та змушувати себе працювати замість того, щоб дивитися улюблений серіал.
Для тих, хто все-таки зважився на такий серйозний крок, як віддалена робота, Ерні Зелінський дає корисні поради:
— Якщо вам не знайоме слово самоорганізація, заведіть щоденник. У ньому детально розплануйте день щонайменше на тиждень вперед. Найкраще зробити це за місяць до виходу на фріланс.
— Займіться йогою чи живописом. Це улюблені заняття всіх бувалих фрілансерів. Щоденне розслаблення допоможе упорядкувати ваші думки і навчить концентрації.
— Якщо ви виявили, що фінансів спочатку вам не вистачить, спробуйте скоротити список місячних витрат або поговоріть зі своїми родичами про можливість позичати у них гроші.
Читайте також: ЯК НАВЧИТИСЯ ЕКОНОМІТИ ГРОШІ: КРОКОВЕ КЕРІВНИЦТВО
— Обов’язково помиріться з майбутніми колишніми колегами та начальством. Хороші стосунки з ними вам знадобляться. Намагайтеся розширити своє коло спілкування, ведіть власні сторінки в соціальних мережах.
— Навчіться жити тут і зараз. Пам’ятайте, що на фрілансі немає стабільності. Сьогодні ви заробили на нові лубутени, а завтра не зможете наскрести на обід. Однак це чудова можливість подивитися на світ іншими очима та почати шукати нові можливості.
— Будьте готові до критики оточуючих. Багато фрілансерів скаржаться на те, що їх не розуміють близькі та друзі. Адже як можна було залишити стабільний заробіток? Це послужить вам чудовим стусаном під зад, і в майбутньому ви намагатиметеся працювати ще ефективніше.