UA
RU

Сергій Жадан став Людиною року на думку Gazeta Wyborcza

Редагувати переклад
Відоме польське видання Gazeta Wyborcza назвала українського письменника Сергія Жадана "Людиною року". 

Сергій Жадан

Автор матеріалу, журналіст зазначив, що коли редакція обговорювала, хто б міг стати цьогорічним лауреатом, прийшли до висновку, що це має бути хтось з України, людина, яка бере участь у боротьбі. Список кандидатів довгий. Його відкриває президент Володимир Зеленський, до нього входять віцепрем’єр-міністр Ірина Верещук, мери Києва, Маріуполя, Миколаєва та Харкова, українські командири та дипломати, солдати та рятувальники. «Україна стала землею героїв», — підсумовує автор Бартош Т. Вельські.

Письменник Сергій Жадан від початку повномасштабного вторгнення займається волонтерською діяльністю та продовжує висвітлювати українську реальність у соціальних мережах, а також у статтях та інтервʼю для західних медіа.

«Він зайнявся тим, до чого покликані письменники під час війни: підняття настрою людей, оновлення їхніх сердець, організація концертів у пристосованій до притулку станції Харківського метро. Відвідує поранених у шпиталі, бере припаси бійцям на фронті. Водночас захищає українську культуру від росії. Така дивовижна постать – Сергій Жадан. Наша людина року 2022«, – додають у газеті.

«Дякую Газеті Виборчій за звання людини року. Хоча чудово розумію всю умовність цього означення — нині всі українці, які б’ються за свою країну, які працюють на неї, є Людьми Року, людьми з великої літери. Честь і щастя жити поруч із ними в один час і в одній країні. І величезна подяка польському народу за підтримку та допомогу. Разом переможемо імперію зла. Всім дякую, всіх люблю. Слава Україні!», — Сергій Жадан подякував за номінацію на своїй сторінці у Фейсбук.

Статьи по теме