Що подивитися на 12-му ОМКФ: вибір Анни Мачух
Розповідаємо, на чому акцентувати свою увагу.
12-й Одеський міжнародний кінофестиваль стартує вже за лічені години, а отже час визначатися із власними фаворитами, які обов’язково варто подивитися на фестивалі. Виконавча директорка ОМКФ Анна Мачух допоможе із цим нелегким вибором.
Аннетт (Фестиваль Фестивалів)
Мюзикл “Аннетт” для французького режисера Леоса Каракса став першим англомовним фільмом. Головні герої у виконанні Адама Драйвера та Маріон Котійяр переживають кризу після народження особливої доньки. Власне, режисер присвятив стрічку своїй донці, з якою вони 10 років тому пережили смерть дружини Каракса. “Аннетт” знята у формі рок-опери, в якій автор рефлексує над болем втрати через стосунки стендап коміка та оперної співачки.
Сценаристами виступили брати Рой та Рассел Мейл, засновники та учасники культового гурту “Sparks”, які декілька років поспіль працювали над створенням мюзиклу, доки не зустрілися із Леосом Караксом. Фільм відкривав 74-й Каннський кінофестиваль і отримав приз за найкращу режисуру.
СТОП-ЗЕМЛЯ (Національний конкурс)
Драматична стрічка Катерини Горностай “Стоп-Земля” перемогла у конкурсі Generation 14plus Берлінського кінофестивалю. Журі розчулила і підкорила історія 16-річної Маші, яка переживає першу закоханість водночас із напруженною шкільною буденністю Маша не знає, як опанувати свої почуття і змушена вийти із зони комфорту, адже поки не наважишся, не знатимеш, чи твої почуття взаємні.
Пам’ять (Фестиваль Фестивалів)
Це перший фільм Апічатпонга Вірасетакула, який він зняв англійською мовою та поза межами рідного Таїланду. Головна героїня (Тільда Свінтон) вирушає до Колумбії із рідної Шотландії. З часом вона починає чути дивні звуки, які не дають їй заснути. Виявляється, причина криється у тих подіях, які колись тут відбулись. Стрічка отримала приз журі Каннського кінофестивалю 2021 року.
Читайте також: Постер последнего фильма Пенелопы Круз подвергли цензуре
Ґунда (Гала-Прем’єри)
Документальна стрічка Віктора Косаковського, виконавчим продюсером якої став Хоакін Фенікс, — це кінематографічне нагадування людству про те, що планета належить не лише нам, а ще й мільярдам тварин. Через знайомство з головними героями фільму, а саме свиноматкою Ґундою, двома винахідливими коровами та одноногою куркою, глядач переживає емоційний зв’язок, який існує між звірами. Фільм отримав номінацію на премію Європейської кіноакадемії як Найкращий документальний фільм 2020 року.
Спокуса/Бенедетта (Гала-Прем’єри)
У центрі сюжету нового фільму знаменитого Паула Вергувена — реальна історія монахині католицького монастиря Бенедетти Карліні, яка жила у Тоскані в XVII столітті, коли навколо вирувала чума. Здатна творити чудеса з раннього дитинства, Бенедетта негайно і докорінно змінює життя своїх нових співмешканців. У фільмі, який змагався за головну нагороду 74-го Каннського кінофестивалю, паралельно розвиваються дві лінії: історія кохання героїні з іншою монахинею та визнання паломниками Бенедетти як святої.
Чоловік, який продав свою шкіру (Фестиваль Фестивалів)
Стрічка Каутера Бен Ханьї “Чоловік, який продав свою шкіру”, в якій головну жіночу роль виконала Моніка Белучі, заснована на реальних подіях. Це історія про біженця Сема Алі, який приїздить до Лівану, аби врятуватися від громадянської війни у Сирії. Герой зустріча відомого американського художника Джеффрі Ґодфроя, який перетворює спину Алі на полотно для творчості. Татуйована шкіра героя стє твором мистецва, а він сам — товаром. Фільм отримав премію “Edipo Re Award” Венеціанського кінофестивалю та був номінований на “Оскар”.
Переглянути ці та інші фільми з програми 12 Одеського міжнародного кінофестивалю, який відбудеться з 14 до 21 серпня, можна з абонементами та квитками: https://ticketsbox.com/ua/odeskij-mizhnarodnij-kinofestival/