UA
RU

Що потрібно знати про рак грудей українкам

Протягом життя кожна сьома українка стикається з раком молочної залози. Це найпоширеніше онкологічне захворювання серед жінок в Україні.

За даними Інституту раку, перший огляд виявляє у чверті з них такі метастатичні стадії хвороби, які вилікувати надзвичайно важко. Змінити ситуацію допоможе раннє виявлення хвороби – на 1-й стадії рак грудей виліковується у 95% пацієнток!

Avon – компанія жінок для жінок. І наші благодійні ініціативи виявляють найболючіші питання для українок – щоб допомогти їм. Ми знаємо, що по-справжньому красивою і щасливою жінка може бути лише тоді, коли здорова. Саме тому уже майже 20 років Avon робить посильний внесок у боротьбу з раком грудей у рамках своєї благодійної програми «Місія проти раку молочної залози».

Що потрібно знати про рак грудей українкам-Фото 1

Брошка. Посріблена, 200 грн

За цей час ми багато дізналися про ставлення українок до хвороби. Останнє масштабне дослідження, яке допомогло нам краще їх зрозуміти, пройшло в серпні. Ми знали, що до лікарів звертаються запізно, але навіть не припускали, що не звертаються взагалі!

Що потрібно знати про рак грудей українкам-Фото 2

Єлизавета Коробченко, Генеральний директор Avon Україна та Грузія

Половина дівчат 18-25 років ніколи не відвідували мамолога. Ситуація не особливо змінюється і в більш дорослому віці: 38% українок 25-45 років сказали, що ніколи не обстежувалися у цього фахівця. Тільки кожна четверта українка робить це щороку.

Основна причина, яку називають жінки, – відсутність такої звички. На жаль, в українському суспільстві немає культури стежити за своїм здоров’ям і звертатися до лікаря з метою профілактики. Ми як соціально-відповідальний бізнес продовжуватимемо говорити українкам про це. Я закликаю кожну жінку проходити огляд у лікаря щороку. Це можна робити, наприклад, у жовтні – місяці, який ВООЗ оголосила місяцем боротьби з раком грудей.

Що треба знати про рак грудей

Лише дві з п’яти жінок можуть розпізнати первинні ознаки розвитку захворювання. Насправді профілактично жінці потрібно відвідувати мамолога раз на рік починаючи з 20-річного віку. Також щомісяця проводити самообстеження, роблячи пальпацію молочної залози перед дзеркалом. Своєчасне виявлення захворювання може врятувати життя. Зверніться відразу до мамолога, якщо помітили: 

  • ущільнення тканин, зміну розміру або контуру молочної залози;
  • запалення, збільшення лімфатичних вузлів під пахвами і в області ключиць; зміни зовнішнього вигляду сосків або будь-які виділення з них;
  • посилення видимості вен.

Ви можете подбати не лише про себе, а й нагадати про регулярні відвідування мамолога та самообстеження мамам, бабусям, сестрам, подругам.

Що потрібно знати про рак грудей українкам-Фото 3

Посріблений браслет «Арія», 350 грн

У AVON є спеціальна лінія товарів із рожевою стрічкою – всесвітнім символом боротьби з раком грудей. 100% від прибутку йде на реалізацію соціальних ініціатив компанії.

Читай также: Яким було відкриття соціальної виставки «Не така як інші вона»

Про програму Avon «Місія проти раку грудей»

Не кожна жінка в Україні має доступ до засобів сучасної діагностики. Медичні установи гостро потребують сучасного обладнання, особливо якщо йдеться про державні заклади чи установи у віддалених куточках країни. За час роботи програми «Місія проти раку грудей» в Україні зібрано понад 19 млн грн. На ці кошти компанія закупила 19 одиниць сучасного медичного обладнання, яке передала 11 державним онкологічним лікарням.

Наприклад, завдяки цьому обладнанню тільки в 2019 р. в Черкаській області обстежилося 3035 жінок, у Полтавській – 1612, у Сумській – 1410.

Що потрібно знати про рак грудей українкам-Фото 4

Прикраса на шию «Марійка», 250 грн

Мобільні мамографічні комплекси допомагають лікарям виїжджати на щорічні обстеження в маленькі містечка і села. Щорічно компанія проводить масштабні освітні проєкти, щоб нагадувати про важливість профілактики. На всеукраїнську безкоштовну гарячу лінію «Разом проти раку грудей» за весь час роботи надійшло понад 123 000 дзвінків. У рамках «Школи сучасної мамографії» проходили семінари від провідних європейських лікарів, що дало змогу українським медикам отримати найпередовіші знання в діагностиці молочної залози.

Як взяти участь

Якщо ви не хочете залишатися осторонь і бажаєте підтримати компанію в боротьбі з гостросоціальними проблемами, то зробити це буде просто. Для цього потрібно замовити благодійну продукцію «Рожева стрічка» у представника компанії або на сайті my.avon.ua. Це спеціальна лінія товарів із рожевою стрічкою – всесвітнім символом боротьби з раком грудей. 100% від прибутку йде на реалізацію соціальних ініціатив Avon. Купуючи ці товари, ви буквально допомагаєте врятувати життя, адже цьогоріч наша мета – зібрати кошти на покупку 20-ї одиниці обладнання мамографії.

Статьи по теме