UA
  RU

  ​​Що робити із внутрішньою та зовнішньою агресією? 

  Редагувати переклад
  Агресія є поведінковим наслідком злості. Її мета – це вберегти цілісність організму, психіки, через напад на джерело небезпеки. Відтак, і агресія насправді не є чимось завжди негативним. 

  агресія


  Злість – одна з емоцій, яку часто позначають як «небажана», «негативна», «шкідлива» тощо. Втім, це не зовсім правильна позиція. Злість, як і усі інші емоції, дана нам природою. І має, відповідно, свою функцію – активізувати усі резерви організму для реакції на небезпеку. 

  Інша справа, що через розвинену свідомість, люди здатні реагувати злістю та агресією не лише на справді загрозливі речі, але й на те, що мозок сприймає як загрозу. 


  Також важливо знати, що в стані агресії практично неможливо контролювати свою поведінку, думати про наслідки, аналізувати, чим це обернеться.

  Буває також, що агресія спрямована не ззовні, на інших людей та обʼєкти, а всередину, на себе.

  Що з цим робити?


  Передусім, якщо ви не маєте складнощів із регуляцією злості, не зриваєтеся на близьких, ваша агресія не призводить до ушкоджень майна або інших осіб – навряд чи є потреба щось робити узагалі. Наступні частини можете почитати для самоосвіти. 

  Злитися і мати агресію до ворогів – цілком нормальна реакція.

  Якщо ви маєте складнощі з контролем агресії, слід спробувати кілька наступних технік. Якщо не спрацює – зверніться за консультаціями до психологів. Вони допоможуть опанувати цей стан.   Навчіться користуватися «градусником злості».

  Агресивна поведінка виникає, коли «градус» злості досягає певного рівня, такої собі «точки неповернення». Якщо уявити собі 100-градусну шкалу, то для когось це може бути 70, для когось 50 чи 80 градусів. Спробуйте оцінити, при злості якого «градусу» у вас виникає імпульс до агресивної поведінки. 


  Далі пробуйте відстежувати, як ваша злість наростає, і як підвищується її «градус». 

  В момент, коли ви відчуваєте, що злість починає наближатися до «точки неповернення», слід дати мозку можливість перехопити контроль. Для цього можна зробити таке:

  • перервати спілкування і вийти з приміщення, якщо є така змога;
  • порахувати до 10-ти;
  • глибокого подихати, перемкнувши увагу на дихання;
  • відтягнути та відпустити канцелярську резинку, одягнуту як браслет на руку. 

  Якщо ви навчитеся встигати робити це до «точки неповернення», то після використання цих технік ваш градус злості «спаде», і ви зможете прийняти зважене рішення щодо наступних кроків, щодо плюсів і мінусів певних дій та їхніх наслідків.


  агресія 2

  #ВсеБудеУкраїна!

  Информація: офіційна Телеграм-сторінка https://t.me/psy_support

  Photo by TBS 44 on Unsplash

  Статьи по теме