UA
RU

Що робити, якщо ви впізнали на фото чи відео зниклого безвісти

Якщо ви впізнали на фото чи відеоматеріалах зниклу безвісти людину, треба слідувати порадам фахівців і дотримуватися чіткого алгоритму дій.

Що робити, якщо ви впізнали на фото чи відео зниклого безвісти

Міністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України склало пам’ятку. Якщо ви знайшли фото чи відео в Інтернеті чи у соцмережах, на яких впізнали зниклу безвісти особу, то дотримуйтесь чіткого алгоритму.

Що робити, якщо зниклого безвісти впізнано на фото чи відео:

  1. Зверніться з клопотанням про призначення портретної експертизи. Звертатися треба до слідчого, який розслідує кримінальне провадження. Скласти клопотання допоможуть юристи системи безоплатної правової допомоги.
  2. До клопотання додайте фото чи відео, знайдені в Інтернеті. Також додайте фото чи відео зниклої безвісти людини, за якими її можна точно ідентифікувати.
  3. Слідчий повинен відповісти протягом трьох робочих днів. Вам повідомлять про призначення чи відмову в експертизі.
  4. За результатами експертизи ви отримаєте копію висновку експерта. Надайте копію документа Уповноваженому зі зниклих безвісти, а також Національному інформаційному бюро.

Висновок експерта допоможе пошуковцям Офісу Уповноваженого зі зниклих безвісти скоріше встановити місцезнаходження зниклої безвісти особи.

Автор: Яна Панюшкіна

Фото: Philipp Katzenberger / Unsplash

Читайте також: ЩО РОБИТИ, ЯКЩО ДЕПОРТУВАЛИ ДИТИНУ

Статьи по теме