Шкільна реформа в Україні: коли відбудеться перехід на 12-річну систему освіти
Міністерство освіти та науки заспокоїло українців. Перехід на 12-річну систему шкільної освіти відбудеться у 2027 році, як це передбачає закон.
Більшість країн Європи мають 12-річну систему навчання. У МОН вважають, що перехід на таку систему — це крок євроінтеграції країни. Раніше, розповідаючи про перспективи запровадження 12-річного навчання в Україні, заступник міністра освіти і науки Андрій Вітренко заявив:
«Дванадцятирічка є євроінтеграційним кроком. Чому? Ми робили дослідження серед 38 країн Європи. У нас 19 країн мають 12-річну систему навчання. 17 країн – 13-річну систему навчання. І навіть є країни з 14-річною і 15-річною повною загальною середньою освітою. А якщо ми візьмемо з усіх країн, які зараз залишились і не прагнуть євроінтеграції, то 11-річка залишилась лише в росії та білорусі».
Водночас було піднято питання про прискорення переводу шкільної освіти на 12-річку з 2024 року. Немов, зараз проводяться опитування експертного середовища, батьків та дітей, аби ухвалити виважене рішення.
Ця теза схвилювала батьків, які почали звертатися до МОН, чи справді їхні діти з наступного року мають закінчувати 12 класів. Міністерство освіти та науки заспокоїло українців:
«Згідно із Законом України «Про освіту» перехід на 12-річну систему шкільної освіти має відбутися у 2027 році як частина реформи НУШ. Нині експерти тільки працюють над розробленням державного стандарту про профільну старшу школу. Цей документ визначатиме, яким буде навчання у старших класах. Тож наразі не можна говорити про будь-яке прискорення переходу на 12-річне навчання, оскільки освітній процес повинен бути послідовним і безперервним. Окрім того, такий перехід потребує значних фінансових ресурсів, яких нині в бюджеті не передбачено».
В Міністерстві зазначили, що освітні втрати, спричинені ковідом і повномасштабною війною, є великим викликом для української системи освіти. МОН шукає різні варіанти для розв’язання проблем, однак прискорений перехід на 12-річну систему шкільної освіти нині не розглядають.
Автор: Яна Панюшкіна
Фото: Tamanna Rumee / Unsplash
Читайте також: В КИЄВІ ВІДКРИЛАСЯ ПЕРША У СВІТІ МУЗИЧНА КАФЕДРА ЮНЕСКО