Симбіоз літератури та мистецтва: У київському музеї «Золоті ворота» відкрили арт-виставку «K’niga»
16 вересня в київському будинку музею «Золоті ворота» відбулось офіційне відкриття арт-проекту «K’niga», присвяченого читанню, літературі та навіть тактильному задоволенню перегортання паперових сторінок. Це виставка робіт понад 20-ти топових українських художників, які об’єднали в собі сучасне мистецтво та літературу. Завдання проекту — відродити любов українців до книги, популяризувати читання і розвиток.
На виставці представили скульптури, графіку, живопис та незвичайні арт-інсталяції. Серед художників-учасників «K’niga» вже відомі в Україні та Європі імена: Роман Михайлов, Анастасія Лойко, Мирослав Вайда, Марія Куліковська, Анна Щербина, Валерія Трубіна, Анна Звягінцева та інші. Одні автори використовували книгу як метафору, інші — буквально, одні художники працювали в звичній для себе манері, інші ж експериментували з технікою та медіа. Але всі твори мистецтва однаково дбайливо вписані в контекст унікальної споруди — Золотих Воріт.
Кураторами проекту виступили книжковий продюсер, власник і директор видавництва Lazutkina Publishing House Олена Лазуткіна, мистецтвознавець і куратор Ольга Узлова та арт-експертка, засновниця галереї Forsa Gallery Аліса Нанавова.
1.Чому потрібно відвідати цей проєкт?
Аліса Нанавова, галеристка та куратор проекту:
Тому що такий проєкт відбувається в Україні вперше- поєднання сучасного мистецтва та літератури. Більшість робіт створені саме під проєкт та задля локації. Тобто художники приходили, надихалися Золотими Воротами, а також історією, пов‘язаною з ними та пропонували свою концепцію.
Олена Лазуткіна, ідейний натхненник проекту:
Українські митці стали першими, які ризикнули посягти на нове розуміння літератури. Це перша подібна колекція і ви маєте можливість спостерігати за тим, як вона розвивається і поширюється. Бути першим, хто побачить народження.
- За якими принципами до нього було обрано авторів?
Аліса Нанавова, галеристка та куратор проекту:
Нам було важливо, щоб роботи відповідали тематиці проєкту, щоб вони були актуальні. Наша мета — просування сучасного мистецтва та літератури у суспільстві, особливо серед молодого покоління гаджетів.
Олена Лазуткіна, ідейний натхненник проекту:
За одним єдиним принципом — цікава та сучасна ідея, яка спонукає чи то до роздумів, чи то до читання книжок та вивчення біографій письменників.
3.Хто з авторів (письменників, режисерів, художників) українських / закордонних найбільше вплинув на ваше становлення як особистості?
Аліса Нанавова, галеристка та куратор проекту:
Перелік дуже великий. Кожного дня спілкування з видатними українськими художниками, письменниками та поетами продовжує впливати на мене. У дитинстві це були Фелліні, Джармуш, Жолдак. Зараз це Жадан, Блудов, Ройтбурд, Волокітін, Waone Interesni Kazki, Петро Бевза. Дуже надихає спількування з колекціонерами, їх бачення, смак, досвід.
Олена Лазуткіна, ідейний натхненник проекту:
Михайло Булгаков, Стендаль та «Том Сойер» якщо в дитинстві, зараз мене формують автори, з якими я створюю різноматні книжки. Із сучасників я обожнюю не дуже в нас відомих Амелі Нотомб, Федеріко Андахазі, якщо хочется чогось неймовірного — це Бредбері, якщо моторошного — це Кінг, слідкую за новинками Пелевіна та Муракамі, зараз от Наталя Влащенко подарувала книгу — як раз беру на Львівський Форум.