Синдром, який зустрічається часто-густо в сучасному суспільстві.
Зміст:
Якщо ви коли-небудь відчували, що не заслуговуєте на свій успіх, не можете записати на свій рахунок перемоги, здійснені вами, тоді варто детальніше дізнатися про синдром самозванця. І хоча час від часу відчувати свою неповноцінність — це нормально, якщо це відбувається систематично і заважає вашому особистісному та кар’єрному зростанню, тоді варто замислитись. Ми розповімо вам, що це за синдром і як із ним боротися.
Синдром самозванця — це психологічний стан, який змушує людину сумніватися у власних досягненнях. Воно викликає постійне занепокоєння з приводу того, що його викриють та звинуватить у обмані.
Синдром самозванця створює відчуття, що ви ошуканець. Начебто все це було чистим везінням, що ви потрапили туди, де знаходитесь сьогодні, і справді ви цього не заслуговуєте.
Він породжує невпевненість у собі, занепокоєння і стримує від можливості просуватися кар’єрними сходами, будувати особисте життя та інше через відчуття неповноцінності. У той час як будь-який може бути схильний до синдрому самозванця, найбільш поширений він у успішних жінок.
Читайте також: 5 ЗВИЧОК, ЯКІ ЗАВАЖАЮТЬ ВАШОМУ УСПІХУ
Як і більшості психологічних станів, симптоми синдрому самозванця є швидше внутрішніми, ніж зовнішніми, і тому може бути складно відразу поставити діагноз. Проте можна виділити такі ознаки, на які варто звернути увагу:
Є кілька методів боротьби із синдромом самозванця. Застосовуючи їх на практиці, ви зможете легко позбутися цієї недуги, домогтися неймовірних висот і почати хвалити себе.
Подолання синдрому самозванця – це позитивна розмова із самим собою. Пам’ятайте, що ваш успіх не залежить від успіху. Ваша важка робота, рішучість, інтелект та навички зробили це можливим.
Виділіть п’ять хвилин на день, щоб нагадувати собі про все, чого ви змогли досягти, і голосно кажіть, що ви зробили, щоб досягти успіху. Ви витратили шість років, щоб здобути вчений ступінь? Чи провели свої вихідні, працюючи над великим проектом?
Візьміть на себе відповідальність за те, що саме через вас сталося те, що є у вашому житті.
Нарешті, поставте себе місце своїх друзів і уявіть, як вони бачать ваш успіх. Вийдіть зі свого внутрішнього «я» і постарайся побачити себе таким самим, яким бачать вас ваші друзі. Це допоможе оцінити, як далеко ви просунулися у лікуванні синдрому.
Переосмисліть себе і ви зрозумієте, що більшість ваших перемог залежить лише від вас. Ми схильні вірити, що все в наших руках.
Фото: unsplash.com