Закрити
UA
Мода

Small Talk: Ірина Данилевська, засновниця UFW

Поділись:

Проєкт «Фантастичні українці» оголосив про завершення другого сезону зйомок документальних стрічок про сучасне українське мистецтво. Цього разу до циклу фільмів увійдуть епізоди про моду та танці. Прем’єра «Фантастичних українців» запланована на кінець жовтня. А сьогодні Ірина Данилевська, засновниця UFW погодилася розповісти про сам проєкт в рубриці Marie Claire.

Як швидко та чому ви погодилася взяти участь у проєкті, оскільки у вас дуже щільний графік?

Для мене цінні всі проекти, що стосуються української fashion-індустрії. А тим більше такий масштабний і глибокий проект, як «Фантастичні українці. Мода». По-перше, цілком згодна з авторами і назвою – українці, дійсно, фантастичні! По-друге, щаслива, що мода сприймається, як невід’ємна складова культури та історії  Незалежної України. Це справедливо. Тому я із задоволенням і відповідальністю трошки проконсультувала авторів, ну, і взяла участь у зйомці сама.

Якщо спробувати оцінити події у фешн царині за роки Незалежності, які з них стали переломними? Яку подію ви хотіли б «переписати», якби це було можливо?

Мені завжди важко відповідати саме на питання «а що було най…?». Бо кожен крок, який ми робили, був важливим. Кожна подія ставала ще однією цеглиною в будівництві fashion-індустрії України. І покази, і виставки, і приїзди іноземних дизайнерів, і проекти, які ми всі робили за межами України… Все це було переломним і дуже важливим для якогось певного етапу становлення. Можу тільки точно сказати, що поява в країні Ukrainian Fashion Week у 1997 році – першого, справжнього, професійного Тижня моди – стала переламним моментом.

Наступного року UFW виповнюється 25 років. І це 25 років цікавої важкої системної інституційної роботи над побудовою індустрії. Але, повторюсь, кожна подія, кожен показ дизайнера, кожна презентація за межами України, кожна публікація про дизайнерів у національних і міжнародних медіа ставали етапами ствердження української моди.

З усього, що відбувалось з нами, я б, мабуть, хотіла змінити тільки одне – увагу до нашої індустрії з боку державних інституцій. Разом ми могли би зробити ще більше.

На яку новину культурного життя України ви найбільше очікуєте?

Як і більшість небайдужих українців я з нетерпінням і хвилюванням очікую на створення Музею сучасного мистецтва. І, можливо наївно, сподіваюсь, що в цьому музеї буде місце для музею Моди. Адже мода – невід’ємна яскрава складова культури Незалежної україни.

Читайте також: Small Talk: Бйорн Гельдхоф, арт-директор PinchuArtCentre

Щоб ви порадили прочитати / подивитися / послухати тим, хто незнайомий з сучасною українською модою, після чого людина змогла б для себе все про неї зрозуміти.

Є фільми і книги, є сайти брендів, є наші рідні fashion-медіа. Джерел інформації багато. Дуже сподіваюсь, що до 25-річчя Ukrainian Fashion Week нам вдасться створити виставку, яка об’єднає минуле, сучасне і майбутнє української моди. Шукаємо однодумців і партнерів для цієї грандіозної події. І, обов’язково, розмістимо на виставці кінозал, де одним з перших покажемо фільм «Фантастичні українці. Мода».