Small Talk: MÉLOVIN про нову композицію та ставлення до хейту
MÉLOVIN випустив перший трек зa рік. Композиція “Don’t need your love” - це повернення до ери aнгломовних хітів і юнaцьких мрій. Новий трек музикант пропонує сприймати як короткий довідник про те, як вижити в часи тотального хейту, а ще зізнається, що час від часу читає і навіть відповідає на коментарі - про це і навіть більше він розповів арт-журналістці Дарії Кибець.
Як народився новий трек Don’t need your love, який став основним синглом альбому MROOM 13?
Цей трек проріс із негативу. Як тут не згадати оте багатократно сказане: «Якщо життя дає тобі лимон — роби лимонад»? Після камін-ауту я почував себе вільною людиною, мені не треба було більше когось вдавати, чи щось приховувати… Але і нападок побільшало. Тоді я запитав себе: «Чи мені важлива думка всіх-всіх людей?» І чесно зізнався: «Ні». Мені не обов’язково, щоб мене любили всі. Досить своїх. Цей трек про це. Не дивіться нецікаве кіно, не дочитуйте нудні книги, ідіть від людей з якими нецікаво. І не зважайте на думку тих, хто вас ніколи не прийме. Це пуста трата часу, сил і енергії.
Ми живемо у страшний час. Нервовий і трагічний… Може саме тому хейт і булінг в мережі стали настільки лютим. В нашому світі зараз надто багато злості. Стільки булінгу, як останнім часом я не отримував давно. І я впевнений — у багатьох так само. Тому DON’T NEED YOUR LOVE — це своєрідний гайд, короткий довідник про те, як вижити в часи тотального хейту.
Ви зазначали, що ця пісня є початком нового етапу творчості. Чим він буде відрізнятися? Чим ознаменується нова ера?
Кожен новий альбом для мене — нова ера. Мої шанувальники знають, перед кожним виходом нового альбому, я архівую старі фото в соцмережах. Ніби починаю життя наново.
Ця ера для мене — про повернення до давніх мрій. Про закриття старих гештальтів, про межі мозку, можливості людської психіки. Я поставив перед собою амбітну мрію — мені хотілось, аби новий альбом MROOM13 — став таким сеансом музичної терапії. В його основі — моє захоплення нейрофізіологією і психіатрією. Я цим захопився, коли мав свої проблеми, боровся із панічними атаками. Мені хотілось розуміти, як працює мій мозок. Коли ти знаєш механізми — тобі простіше опанувати свої страхи.
От те, що я встиг зрозуміти і втілилось в новий альбом і нову мою музичну еру. Сподіваюсь, вона буде яскравою. Бо ми вже запланували стільки сюрпризів!
Я запитав себе: «Чи мені важлива думка всіх-всіх людей?» І чесно зізнався: «Ні». Мені не обов’язково, щоб мене любили всі. Досить своїх.
Як змінювалося ваше ставлення до хейту?
Я досі іноді читаю коментарі. І досі іноді не можу втриматись, і відповідаю на них. Мені здається, це вже не зміниться. Бо я рідко лишаюсь байдужим до несправедливості.
Хоча і розумію, що до хейту треба ставитись легше. Він же майже нормальна річ. Бо хейт, по-суті, це лише реакція на подразник. Із ним не треба боротись. Краще спробувати покращувати якість життя, аби на хейт не вистачало, ані часу, ані бажання.
Що вам допомагає переживати труднощі?
Віра в справедливість. В свою країну. В сильних людей, які тут живуть.
А ще вміння вилити пережите в музику. Цей механізм — це фантастика. Коли буває страшно, чи боляче, коли тебе вражає щось дуже світле… я сідаю за фоно — і пишу. І це таке фантастичне відчуття, коли із сплаву емоцій раптом проступає пісня! Це таке полегшення і щастя!
І я дуже радий, що можу так! Бо не уявляю, як би переживав в інакшому випадку.
А хто або що найбільше надихає не здаватися та рухатися далі?
Хлопці і дівчата, які зараз на фронті. Від цих слів віє трохи пафосом. Але від частого використання — істинне не тьмяніє. Уявити колись, що поруч із тобою житимуть люди, достойні книг, сценаріїв, головних ролей — було неможливо. І я завжди їм буду вдячний за те, що вони роблять щодня для нашої країни.
А ще мене надихає наша історія. Хай скільки я про неї читаю, стільки відкриваю нового. Ми, виявляється, так мало знаємо про себе самі. І ще стільки маємо віднайти, відкрити для наших дітей. Це страшенно цікаво!
Читайте також: MUZVAR AWARDS ПОВЕРТАЄТЬСЯ: ПЕРЕМОЖЦІ МУЗИЧНОЇ ПРЕМІЇ ОТРИМАЮТЬ 400 ТИСЯЧ ГРИВЕНЬ НА РОЗВИТОК КАР’ЄРИ