UA
RU

Small Talk: режисерка Надія Миколаєнко про проєкт «Службові собаки та їхні люди»

У п'ятницю, 14 жовтня, о 19:55 до Дня захисників і захисниць України на телеканалі Суспільне Культура вийде прем’єра документального проєкту режисерки Надії Миколаєнко під назвою «Службові собаки та їхні люди». Про фільм, його важливість та власні відносини з чотирилапими друзями ми поговорили з Надією для рубрики Small Talk.

Small Talk: режисерка Надія Миколаєнко про проєкт «Службові собаки та їхні люди»-Фото 1

Чому варто подивитися фільм «Службові собаки та їхні люди»?

По-перше, щоби познайомитися із тими, хто щодня оберігає нас: рятує з-під завалів, вартує на кордоні, допомагає розміновувати міста, села і поля. У стосунках кінологів і службових собак, крім співпраці, – багато поваги, чутливості й взаємної любові. Хороше ставлення до тварин – одна з ознак людяності. Тому фільм варто подивитися ще й для того, аби нагадати собі, чому ми переможемо. Бо ми – людяні, і в цьому – сила.

Чому вас зацікавила ця тема?

Банально, я люблю собак. І людей, які люблять собак. Мене ця тема цікавила завжди. Але приводом для фільму стала хвиля уваги, яку здійняв пес Патрон. Мені захотілося дізнатися, як зараз кінологи та службові собаки проживають війну.

Small Talk: режисерка Надія Миколаєнко про проєкт «Службові собаки та їхні люди»-Фото 2

Small Talk: режисерка Надія Миколаєнко про проєкт «Службові собаки та їхні люди»-Фото 3

Small Talk: режисерка Надія Миколаєнко про проєкт «Службові собаки та їхні люди»-Фото 4

Як відбувалася робота над фільмом та скільки вона тривала?

Два з половиною місяці. Я почала знімати ще наприкінці липня. Кілька днів провела у Кінологічному центрі ДСНС, спостерігаючи, як співпрацюють і співживуть рятувальники та рятувальниці із собаками. Потім на Чернігівщині зустрілася із прикордонником та його псом, долучилася до їхньої майже щоденної прогулянки. Поговорила з ветеринаром кінологічної служби одного з підрозділів Нацгвардії. Лишалося всього-на-всього “спіймати” Патрона. На цьому місці триматиму інтригу. (Усміхається.)

Скільки тварин знімалося у фільмі?

Усього в кадр потрапило 19 тварин: один пес-прикордонник, двоє нацгвардійських собаки, сім собак, які розшукують людей у природних умовах, дві – на завалах, чотири собаки-сапери,  одна вівчарка “на пенсії”, і  двоє котів. Не увійшли до фільму ще з десяток собак і отара овець, які живуть по сусідству з кінологічним центром.

Small Talk: режисерка Надія Миколаєнко про проєкт «Службові собаки та їхні люди»-Фото 5

Small Talk: режисерка Надія Миколаєнко про проєкт «Службові собаки та їхні люди»-Фото 6

Small Talk: режисерка Надія Миколаєнко про проєкт «Службові собаки та їхні люди»-Фото 7

Сьогодні ЗСУ допомагають тільки собаки чи й інші тварини?

Наскільки мені відомо, серед службових тварин, крім собак є ще коні, але їх залучення в нас не поширене. Разом з тим, котики, яких рятують наші військові, або які приходять на позиції й залишаються жити, – теж чимала підтримка.

Що нового в процесі роботи над фільмом ви дізналися про людей та тварин?

Від тварин можна і варто вчитися, вони навіть допомагають краще розуміти інших людей.

Кінологи – дуже захоплені своєю роботою люди. Навіть поза службою практично всі їхні розмови – про собак.

Я досі шукаю для себе відповідь на питання: “Де межа тієї свободи співжиття?”

У вас вдома є тварина?

Я мрію про великого собаку, але розумію, що йому потрібен простір і багато уваги, яких зараз не можу  дати. У дитинстві навколо мене завжди було багато тварин, і нині я відчуваю брак цього контакту. Тож коли приїжджаю до родини в село, бігати з собакою, гойдатися в гамаку з котами, навіть водити кіз на пастівень – в радість.

Читайте також: НАГОДУВАТИ БУДЬ-ЯКОЮ ЦІНОЮ: ТРИ НЕВИГАДАНІ ІСТОРІЇ ЖІНОК-ВОЛОНТЕРОК, ЩО ПЕЧУТЬ ХЛІБ ДЛЯ УКРАЇНЦІВ 

Статьи по теме