UA
  RU

  Соціальне самоізолювання: чи є це нормою і як з цим жити

  Бажання бути на самоті: норма чи психічний розлад? Розбираємося нижче в матеріалі.


  Події, які відбуваються зараз навколо кожного українця змушують нас переживати різні емоції. Спочатку всі гуртувалися заради порятунку та допомоги, а зараз комусь хочеться усамітнитись, чому так відбувається.

  Соціальне самоізолювання: чи є це нормою і як з цим жити-Фото 1


  На фоні тривожних подій чи пережитих стресових ситуацій у людини може виникати бажання самоізолюватися від суспільства, усамітнитися, уникати живого спілкування з людьми. При чому, таке можуть відчувати не тільки люди з психотипом інтроверт, але й екстраверти. Психологиня Галина Волошина пояснює чому ми можемо відчувати потребу в самотності.

  Стрес — це захисна реакція нашого організму на зовнішні подразники. Кожна людина індивідуальна, і стрес переживає кожен по-різному. Соціальне ізолювання може свідчити про емоційне виснаження, у відповідь на певну стресову подію. Під час довгого перебування в емоційній напрузі наш організм потребує «підзарядки» (відновлення), і для деяких людей це може бути обмеженням спілкування на деякий час. 

  Як собі допомогти?

  У сучасних реаліях будь-яка наша реакція на стрес є нормою, оскільки усі ми зараз переживаємо ненормальні події. Намагайтеся за можливості більше знаходитися на свіжому повітрі хоч наодинці з собою, хоч з іншою людиною. Спробуйте нормалізувати свій сон та розпорядок дня, намагайтесь вводити в життя звички, які були присутні раніше.


  Згадайте, що саме вам приносило задоволення в довоєнному житті та спробуйте це відтворити зараз, поспостерігаючи за своєю реакцією на цю дію, якщо вона і зараз продовжує приносити вам задоволення, тоді не відмовляйтесь від цього.

  Читайте також: Mindly – нова платформа з надання психологічної допомоги онлайн

  Їжте корисну та багату на вітаміни їжу. Зараз вже можна знайти свіжі продукти і тішити себе правильним харчуванням. Проте, якщо такий стан (відсутність бажання спілкуватися з людьми) продовжується від тижня і більше, то краще звернутися до спеціаліста по допомогу.   Інформація взята з Telegram-каналу https://t.me/psy_support

  Фото: unsplash.com


  Статьи по теме