Музика Гуцульщини: документальний проєкт радіо Gasoline про культурний спадок України
Незалежне радіо «Ґазолін» презентує результат дослідницької експедиції у джерела української культури. Зібраний під час подорожі матеріал команда представляє у різних форматах, об’єднаних під назвою «Спадок».
Для втілення свого мистецького проєкту команда «Ґазолін» за підтримки ГО «Шум рейв» відправилася на Гуцульщину, де протягом декількох тижнів досліджувала місцеві традиції та фольклор, що міцно вплетені в побут місцевих жителів і стали підґрунтям для розвитку низки культурних явищ.
«Наш проєкт “Спадок” — це розповідь про те, як команда ентузіастів, створивши за умов війни незалежне радіо, на прикладі конкретного регіону демонструє глибину та багатство нашої музичної спадщини. Ця спадщина є справжнім скарбом, що став підґрунтям для творчості майбутніх поколінь і каталізатором усвідомлення себе, як частини українського народу», — кажуть автори проєкту.
Результатом фольклорної експедиції стала аудіовізуальна документальна історія про дослідження українського культурного надбання: документальна стрічка «Спадок» та музична компіляція з однойменною назвою.
Документальний фільм порушує питання культурної спадщини, її збереження та безпосередній зв’язок із самоідентифікацією.
«Відчуваючи та досліджуючи середовище, у якому зростали паростки української культури, автори “Спадку” звертають увагу на важливість усвідомлення її масштабів та впливу, попри регулярні утиски та випробування, разом із тим демонструючи те, чого не здатні розповісти про традиційну музику консерваторії та філармонії», — кажуть автори проєкту.
Під час зйомок командою було зроблено безліч аудіозаписів, які увібрали в себе заворожуючі тембри народних інструментів. Також автори проєкту невпинно фіксували оточуючі випадкові звуки довкілля та пересічні шуми. Ретельно перебравши та обробивши цей архів, «Ґазолін» втілив його у семпл-пак, що дозволяє слухачам взаємодіяти зі звуками, які через генерації продовжують формувати музичне довкілля Карпат.
Кульмінацією зібраного під час експедиції матеріалу став реліз музичної збірки українських артистів, які формують сучасну незалежну сцену. Hanna Svirska, Mires, Symonenko, Andriy Sirotkin, Vlad Suppish, Ocheret, Whaler, Incorrect Waves, Ira Hoisa та Lostlojic — всі вони, використовуючи записи, що увійшли до семпл-паку, створили оригінальні композиції, які можна сміливо назвати своєрідним діалогом між молодим поколінням і тими, хто стояв у зародженні явища української музики.
«Ми записали півтора десятка різнопланових композицій, у яких фрагменти традиційних інструментів та співів змінюються у формі, обробляються до невпізнаваності, занурюються у потоки синтезованих хвиль чи нагромаджуються перкусіями, а також стають частинками музики завтрашнього дня — від медитативних і рефлексійних ембієнтних треків до матеріалу для переповнених танцмайданчиків», — розповідають автори «Спадку».
Семпл-пак і збірка з 15 треків із переосмисленим музичним спадком будуть доступні на bandcamp сторінці започаткованого командою радіо музичного лейбла Gasoline Records.
Читайте також: «КИЇВ. КУДИ ПІТИ І ЩО ПОДИВИТИСЬ»: MUST SEE У ПЕРШІЙ ПОЛОВИНІ ЛИПНЯ