Закрити
UA
Мода

Стаємо джедаями: 6 небанальних секретів продуктивності та якісної роботи

Поділись:

Редактор Marie Claire Ольга Залізницька прочитала чудову книгу “Джедайські техніки” Максима Дорофєєва, хоч і не любить нон-фікшн, і ділиться найкращими порадами щодо ефективної роботи. 

posts-to-db-Фото 1

Про продуктивність та навички тайм-менеджменту вже можна створювати легенди. Здається, що всі довкола володію цими навичками, виконують все вчасно, не зривають дедлайни та проживають свої найкращі дні. Звичайно, це брехня, придумана коучами та тренерами особистого зростання. Втілювати ефемерні секрети продуктивності складніше, ніж казати про них. 

Читайте також: 8 книг, які розкажуть все про екологічний спосіб життя

posts-to-db-Фото 2

Максим Дорофєєв не винаходить велосипед і чесно каже, що майже всі поради ґрунтуються на його особистому досвіді та структурованих ідеях з інших бестселерів. Тим не менш, читається книга легко, а у фіналі немає відчуття, що автор налив багато води та дав лише кілька слушних порад. 

 

Кому варто прочитати книгу «Джедайські техніки»?

  • Офісним працівникам. 
  • Фрілансерам, які можуть організувати ефективний процес роботи. 
  • Усім, хто не вміє жонглювати списком справ і вважає себе непродуктивним. 
  • Людям, які втомлюються від роботи.
  • Усім, хто відчуває емоційне вигоряння. 

 

Немає жодної програми, яка зробить вас продуктивною та покращить роботу 

Здається, що вирішити проблему неефективності має новий класний додаток із надпродуманим функціоналом. Ось скачав, вніс усі справи — і одразу король тайм-менеджера! На щастя чи жаль, це не працює. 

Максим Дорофєєв зазначає, що немає значної різниці між усіма додатками чи тим самим блокнотом. 

Не варто намагатися знайти одну єдину програму, щоб «зберігати все в одному місці». З погляду моєї бабусі все і так зберігається в одному місці — в комп’ютері. Не ускладнюйте,

– пише автор. 

Читайте також: Все за планом: 10 найкращих щоденників та блокнотів

posts-to-db-Фото 3

Правильно формулюйте завдання 

Іноді дивишся на список справ і думаєш: а що я мав на увазі, коли це писав? І справді часто бувають ситуації, коли завдання перетворюються на кашу навіть у спеціально відведеному для цього місця. Вся справа у неправильних формулюваннях. Занадто абстрактний пункт буде складно виконати одразу, тож почати варто з першого кроку.

Наприклад, якщо ви дуже довго хочете потрапити на сеанс масажу і пишете “сходити на масаж”, напевно, дуже довго справа буде відкладатися. Почніть із першого кроку, який потрібен для здійснення пункту. Наприклад, «взяти у подруги номер масажиста» і лише потім «зателефонувати до масажиста і вибрати час». 

posts-to-db-Фото 4

Як скласти список “хочу подивитися”, “хочу прочитати” і т.д. 

Напевно, у багатьох є списки в блокноті або телефоні «обов’язково до перегляду/прочитання». І напевно вони марні, тому що звертаємося до них ми не дуже часто, а серце тягне вантаж невиконаних пунктів зі списку. 

Максим Дорофєєв радить спочатку збирати всі рекомендації в одному місці, написати біля кожної, хто її порадив (подруга, блогер, ви вичитали у статті), чим це вас зацікавило (сюжетом, смішною цитатою чи людина була дуже емоційна, коли давала рекомендацію?). Це допоможе зрозуміти через час, чому ви вирішили, що цей об’єкт варто витратити свій час, а записані доповнення допоможуть це згадати.

Також варто визначити, коли варто звертатися до цього списку, адже одна лише його наявність нічого не означає. Наприклад, відкривайте його, купуючи нову книгу.

posts-to-db-Фото 5

При перенесенні справ змінюйте назву пункту 

Максмім Дорофєєв розповідає про таке поняття в психології як «гальмування, що повторюється». Якщо не змінювати інформацію, то ми звертатимемо на неї все менше уваги. І це правда працює, спробуйте! 

При перенесенні невиконаного завдання змінюйте формулювання, щоб уникнути «банерної сліпоти». 

posts-to-db-Фото 6

Спочатку робота, а потім особисті справи – помилковий підхід 

Часто (або регулярно) ми відкладаємо життя потім. Ось закінчиться проект/складне завдання, тоді можна подумати про відпочинок чи особисте життя. Максим Дорофєєв наводить як приклад політ у літаку з дитиною: у разі розгерметизації кисневу маску спочатку треба надіти собі. 

Цей приклад дуже наочний, але у реальному житті ми все робимо навпаки! Спочатку розгрібаємо завали на роботу і лише потім особисті. Але це «потім» може наступити приблизно ніколи. Автор пропонує братися за роботу після закриття особистих гештальтів, так вас нічого не відволікатиме, а життя здаватиметься більш наповненим. 

Читайте також: 6 наукових лайфхаків, які допоможуть сфокусуватися на роботі

posts-to-db-Фото 7

Випадкова продуктивність не означає розуміння тайм-менеджменту

Якщо одного, безумовно, прекрасний день справи підуть як по маслу і ви не просто зробите все заплановане, а навіть залишитеся задоволені життям, не варто зваблюватися і називати себе справжнім «джедаєм».

Найчастіше це не ознака переходу на новий рівень продуктивності, а збіг обставин, завдяки яким ви зробили свій звичний обсяг роботи швидше: хтось із колег швидко відповів на листа, планерка пройшла успішно, дизайнер вчасно віддав проект, який вам потрібно закінчити. Швидше за все, після сплеску буде регрес, якщо всередині вас нічого змінилося, а установки залишилися колишніми.