Якщо ви не знаєте з чого розпочати свій усвідомлений шлях, почніть його з перегляду документальних фільмів на тему.
Важливу роль формуванні власного світогляду виконують документальні фільми. Іноді після перегляду тієї чи іншої картини хочеться повністю змінити своє життя або почати впроваджувати корисні звички. Редакція Marie Claire зібрала добірку документалок від улюбленого стрімінгового сервісу Netflix, які покажуть, що відбувається у світі насправді та допоможуть зробити вибір на користь усвідомленості.
Наші океани здалеку здаються величезними та могутніми. Але поблизу вони є крихкою екосистемою організмів, які намагаються вижити. У цих документалках висвітлюється реальна проблема, з якою стикається під водою.
Якщо море для вас – джерело натхнення і ви відчуваєте трепет при одній думці про нього, тоді вам варто переглянути цей фільм. У “Погоні за коралами” основна увага приділяється впливу глобального потепління однією з найважливіших і вразливих екосистем планети — коралові рифи.
Цей документальний фільм розповідає про подорож океанографіні, дослідниці та вченої Сільвії Ерл (деякі називають її морський Джейн Гудолл). Ця картина демонструє чудову підводну кінематографію з неймовірною історією активності океану протягом усього її життя, а також висвітлює вже вжиті дії і те, що ще потрібне для захисту наших океанів.
Історія про шокуючу реальність забруднення нашого океану пластиком. Цей документальний фільм демонструє суворі реалії проблем, із якими стикається наша планета через масове споживання пластику. Основна увага приділяється тому, як у нашому суспільстві пластик потрапляє в океан, його впливу на морський світ і тому, як пластик потрапляє в людей харчовим ланцюжком.
Погляд на світ природи з нового погляду допомагає всім нам оцінити те, що є насправді.
Заспокійливі тембр голосу відомого провідного сера Девіда Аттенборо у поєднанні з найкращими світовими кінематографістами створюють відчуття, ніби ви потрапили до національного географічного журналу. Цей восьмисерійний документальний серіал присвячений різним аспектам навколишнього середовища: від джунглів до пустель та глибоких океанів – це найсучасніші умови нашого природного світу.
Цей документальний фільм розповідає про викриття торгівлі слоновою кісткою. Це історія про тих, хто отримує, купує та продає продукт тваринного походження. Попередимо відразу, цей фільм важко дивитись, але є в ньому й хороша частина. Це зворушлива історія про людей, які ризикують своїм життям, щоб урятувати тварин, які перебувають під загрозою.
Викриття жахливої правди, що стоїть за дуже прибутковим шоу-бізнесом із морськими тваринами. Цей документальний фільм може здатися вам вигадкою, але така реальність. Фільм з небаченими раніше кадрами (більшість з яких знято на портативну відеокамеру) дійсно веде за завісу експлуатації тварин.
Одна з найбільших проблем, з якою ми стикаємося як вид, – це надмірне споживання. Наше бажання мати більше речей, новітні технології та бути в тренді веде до надмірної експлуатації ресурсів та марнотратства. Реальні на нашу планету важко уявити. Ці стійкі документальні фільми висвітлюють справжні проблеми сучасності, спричинені нашим необдуманим та недбалим споживанням.
Неймовірно добре знятий sustainable документальний фільм, що торкається людської психіки. Як ми, зрештою, дійшли того, що стали так дбати про те, що у нас є, а не про те, що справді важливо у житті? У цьому фільмі розглядаються реальні витрати (екологічні та психологічні), пов’язані з надмірним споживанням, і те, що деякі люди роблять, щоб протистояти цьому.
Не можна говорити про консьюмеризм, не замислюючись про те, якими дешевими роблять речі. Це завдяки таким місцям, як Китай та Бангладеш. Але що відбувається, коли США з’являється справжня фабрика масового виробництва? Це зіткнення культур — чудовий приклад того, чому світ так залежить від Китаю щодо дешевих витратних матеріалів.
Кумедний погляд на будинки нового покоління. Хоча ця картина дуже безтурботна, вона несе важливе повідомлення про свідоме споживання. Скільки речей та місця нам дійсно потрібно? Рух крихітних будинків змінює погляд людей на будинки, які можуть принести значну екологічну та фінансову допомогу на нашій планеті.
Читайте також: Sustainability Guide: Як скоротити використання пластику у своєму житті
Який зв’язок між їжею, яку ми їмо, системою охорони здоров’я та навколишнім середовищем? Ці стійкі документальні фільми досліджують ці суперечливі теми, розкриваючи деякі жахливі істини про продовольчу систему та способи, за допомогою яких ми всі можемо вести здоровіший спосіб життя.
Це не один із тих фільмів про всесвітні змови. Це реальний вплив на нашу планету та ситуацію з м’ясною промисловістю. Крім дієтичних вимог чи переваг, є деякі незаперечні впливи на навколишнє середовище, які не можна ігнорувати.
Чи не впевнені, що веганська дієта — прийнятний спосіб досягнення гарного рівня здоров’я? Цей стійкий документальний фільм може змінити ваше бачення. Заглиблюючись у подробиці наукових досліджень та роздумів про спортсменів із високими досягненнями (включаючи Арнольда Шварценеггера), цей фільм, безумовно, робить ідею переходу на рослинну дієту привабливішою. Будьте готові відчути натхнення.
Цей двосезонний документальний серіал розкриває страшну правду про масову харчову промисловість. На що йдуть компанії, щоби отримати максимальний прибуток? Чи це небезпечно для здоров’я людини? Від мигдальної промисловості в Каліфорнії, що вбиває бджіл, до війни авокадо в Мексиці, здається, немає кінця цьому божевілля. Якщо ви купуєте якийсь продукт харчування і не знаєте, звідки він прийшов і хто його зробив, то це шоу напевно змусить вас засумніватися у всьому.
Дивовижна історична історія Грінпіс. Чому так важливо почати говорити про проблеми з екологією. І чому зараз так само важливо, як і тоді, відстоювати та вживати позитивних заходів для захисту навколишнього середовища.