UA
RU

«Світ без меж»: Osnovy Publishing випустили книгу, яка доступно розповідає про інклюзію

Разом із Міністерством культури та інформаційної політики України, Українським інститутом книги та ініціативою Олени Зеленської «Безбар'єрність» ми видали книгу «Світ без меж» з ілюстраціями Катерини Покладової.

Світ без меж

Книга описує стани інвалідності і асистивні засоби, якими люди користуються. Також видання пояснює, як розповідати дітям про правила толерантної мови, та формувати у них гідне ставлення до людської унікальності.

Авторка видання Анастасія Ступула – засновниця громадського об’єднання Happy Today, що займається просвітницькою діяльністю на тему аутизму. Ілюстрації створила Катерина Покладова. Видання «Світ без меж» призначене для дітей молодшого шкільного віку. Примірники вже поширено серед 20 000 шкіл по всій Україні.

Книга стане справжнім провідником у світ різноманіття для дітей, і помічником для дорослих, які іноді ніяковіють від простих дитячих запитань. За словами авторки, книга написана таким чином, щоб діалог дитини з дорослим був на рівних. «Дуже важливо поважати питання дітей, які виникатимуть чи не на кожному етапі прочитання книги. Вони можуть здаватися дивними, наївними. Але на них потрібно відповідати, постійно відправляючи дитину до емпатії. Пояснювати, весь час тримаючи в голові вектор на рівність – ми всі рівні і поважливе ставлення до кожного є єдиним можливим», — розповіла Анастасія Степула.

Світ без меж

Основи книга

Видання «Світ без меж» створене за ініціативи першої леді Олени Зеленської та громадської організації «Безбар’єрність». Вихід книги став можливим завдяки підтримці Міністерства культури та інформаційної політики України та Українського інституту книги.

В грудні у Києві відбулася презентація книги за участі Олени Зеленської.

«Хтось читає очима, хтось – пальцями. Хтось ходить, бігає, танцює ніжками, хтось – на кріслі колісному. Дитині варто пояснити – це тому, що люди різні. І якраз в цьому цінність кожного з нас. Я переконана, що «Світ без меж» із цим завданням впорається», — зазначила Олена Зеленська. 

Свій особистий примірник кожен може завантажити тут.

Фото надрала пресслужба

Читайте також: В УКРАЇНІ НАДАВАТИМУТЬ ПСИХОЛОГІЧНУ ПІДТРИМКУ ЖІНКАМ 50+ РОКІВ

Статьи по теме