UA
RU

День народження Тараса Шевченка. Актори і військові читають вірші Кобзаря

9 березня Україна святкує день народження поета Тараса Шевченка

День народження Тараса Шевченка

Для українців Шевченко — більше, ніж поет. Його вірші можна назвати пророцькими. Після повномасштабного вторгнення росії поезія Кобзаря читається геть по-іншому. Сьогодні ми по-справжньому проживаємо «Заповіт», який всі автоматично вчили у школі. Слова «Нема на світі України, немає другого Дніпра» зараз у серці кожного українця. І всі вірять, що збудуться рядки з поезії «І мертвим, і живим, і ненародженим»:

І оживе добра слава,

Слава України,

І світ ясний, невечерній

Тихо засіяє…

Обніміться ж, брати мої.

Молю вас, благаю!

А поки що живемо по рядках з поеми «Кавказ»:

Борітеся — поборете!

Вам Бог помагає!

За вас правда, за вас слава

І воля святая!

У вересні 2022 року під час звільнення Харківської області військові ЗСУ Балаклії зняли російський пропагандистський плакат. Під ним на білборді був зображений Тарас Шевченко і написані ці слова: «Борітеся — поборете! Вам Бог помагає! За вас правда, за вас слава і воля святая!».

Мурахи по шкірі йдуть від відео, на якому цей самий уривок читає боєць Самооборони Майдану Сергій Нігоян. За декілька тижнів Сергія уб’ють на вулиці Грушевського.

У вересні легенда французького кіно Ален Делон взяв інтерв’ю у Володимира Зеленського. На підтримку України актор прочитав «Заповіт» Тараса Шевченка французькою мовою. Цей вірш Ален Делон знає напам’ять.

Найкраще вірші Тараса Шевченка декламував видатний український актор Богдан Ступка. Ось так звучить «Заповіт» у його виконанні:

Автор: Яна Панюшкіна

Фото: Деньєр Андрій Іванович / twitter.com / commons.wikimedia.org

Читайте також: В УКРАЇНІ ЗАПУСТИЛИ ФЛЕШМОБ З ПОПУЛЯРИЗАЦІЇ КУЛЬТУРНОЇ СПАДЩИНИ

 

Статьи по теме