UA
RU

Телефонне волонтерство: як долучитися та отримувати від цього задоволення

Редагувати переклад

Зараз в Україні існує велика волонтерська мережа різного розгалуження, і якщо ви відчуваєте бажання допомагати, тоді можна стати телефонним волонтером.

На сьогоднішній день, мабуть, кожен другий українець відчуває потребу бути корисним та допомагати. Волонтерська мережа настільки потужна, що як і в теробороні, потрібно записуватися в чергу, щоб допомагати, але є ще один спосіб – телефонне волонтерство.

Телефонне волонтерство: як долучитися та отримувати від цього задоволення-Фото 1

“Мій телефонний друг” – це перша неурядова організація, яка спрямована на підтримку одиноких людей або тих, хто потребує в спілкуванні. Тому було прийняте рішення започаткувати телефонну підтримку.

Проект почав свою роботу в червні 2020 року, коли настав час пандемії коронавірусу і саме в той час люди найбільше потребували у спілкуванні. В сьогоднішніх реаліях телефонне волонтерство актуальне, навіть більше, ніж за часи пандемії. Зараз багато людей потребують психологічної допомоги і підтримки, тому телефонний друг завжди стане у пригоді.

Як стати телефонним волонтером?

Якщо ви відчули бажання приділяти 15 хвилин в день для того, щоб подзвонити незнайомій людині, яка згодом стане вам другом, та просто запитати про її справи та настрій, тоді ось що потрібно зробити.

Перш за все, потрібно зареєструватися на сайті “Мій телефонний друг” та заповнити анкету зі своїми даними. Після цього на вашу електронну скриньку приходить лист із подальшими кроками. 

Щоб бути більш обізнаною в темі, організатори проекту пропонують пройти онлайн-курс з волонтерства та пройти тест на закріплення знань. Далі потрібно підписати волонтерський договір, в якому телефонний друг має підтвердити, що не буде розповсюджувати особисту інформацію про своїх співрозмовників.

Читайте також: Як можна допомогти, якщо ви далеко від війни: 8 способів

Після цього кожен волонтер отримує номер телефону свого друга і повинен спілкуватися з ним не менше 15 хвилин два рази на тиждень. Як говорять організатори ініціативи, волонтери настільки рідняться зі своїми телефонними друзями, що розмови продовжуються набагато довше та частіше. Також організатори пропонують добірку тем, на які можна поспілкуватися. 

Ви також маєте можливість отримати сертифікат, який буде засвідчувати вашу волонтерську діяльність.

Телефонне волонтерство – надзвичайно цінне в наш час, адже зараз це спосіб тримати себе “на плаву” та не відчувати непотрібність. Тільки уявіть, скільки зараз літніх людей, жінок та дітей залишилися без близьких, і їм так потрібна чиясь підтримка, теплі слова чи просто друг. Це ідеальне волонтерство, адже можна навіть не виходити з дому чи укриття й робити добро справу.

Крім цього, у вас буде можливість обмінюватися знаннями, переймати безцінний досвід та просто обговорювати життєві теми з людьми. 

Фото: unsplash.com

Статьи по теме