UA
RU

Тимчасовий захист від ЄС: як можна скористатися

Редагувати переклад

Вирішили знайти безпечніше місце за кордоном? Ось декілька порад, які допоможуть отримати тимчасовий захист на території Європейського Союзу.

Переїзд за кордон в умовах війни – справа відповідальна, тому краще підготуватися і достовірно знати, що саме може надати ЄС українським біженцям.

Тимчасовий захист від ЄС: як можна скористатися-Фото 1

Як можна отримати тимчасовий захист та відчувати себе у повній безпеці?  З 4 березня ЄС оголосив про те, що надає тимчасовий захист всім українцям, котрі тікають від воєнних дій на своїй Батьківщині. Ці умови розповсюджуються на всі країни Європейського Союзу, крім Данії.

Що відомо про ТЗ?

Тимчасовий захист буде відкритий для українців протягом року, а у випадку, якщо воєнний стан продовжиться, то й ТЗ також подовжать.

Існує різниця між процедурою отримання статуса біженця та отримання тимчасового захисту. Статус біженця можна отримати тільки коли перетинаєте кордон та надаєте повний пакет необхідних документів. ТЗ надається відразу після того, як опинитесь по ту сторону кордону – ніяких формальностей. При чому, в українців і надалі залишається можливість отримати статус біженця.

Є три категорії людей, яким надається право тимчасового захисту від ЄС:

  • перша – люди, які проживали на території України на момент початку війни (24 лютого) та які мусили покинути свої домівки через війну;
  • друга – люди, що мали політичний притулок в Україні;
  • третя – члени сімей перших двох категорій (навіть якщо шлюб був зареєстрований, хоча цей випадок буде детально розглядатися представниками ЄС);
  • також право на ТЗ мають представники третіх країн, які до війни мали вид на проживання в Україні;

Виключенням є студенти іноземці, котрі перебували на навчанні в Україні і не мали виду на проживання. Їм ЄС гарантує допомогу в поверненні додому.

Які можливості дає ТЗ?

Перше, це, звичайно перебування на безпечній території Європейського Союзу. Також такий захист дає можливість вільно проживати на території обраної країни, отримувати доступ до ринку праці, а також мати можливість користуватися соціальною та медичної допомоги. Крім цього можна бути займатися підприємницькою діяльністю і проходити курси підвищення кваліфікації.

Якщо неповнолітні діти прибувають на територію ЄС, то вони автоматично отримують опікуна та можливість навчатися в місцевій школі.

Також не включаються безвізові подорожі по всій території ЄС протягом 90-а днів.

Читайте також: Telegram-канали, які допоможуть знайти транспорт та житло людям, що евакуюються

Які документи потрібні?

Найпростіший спосіб отримати ТЗ – надати біометричний паспорт. Його буде достатньо, щоб отримати гарантії від Європейського Союзу.

Для тих, у кого немає біометрики чи закордонного паспорту, прописана окрема процедура. Їм на кордоні видається спеціальна декларація, в якій вказується право на тимчасовий захист. Головна умова – це мати будь-який документ, що засвідчує особу (це може бути, навіть, свідоцтво про народження дитини).

Громадянам з великою кількістю особистих речей, а також з домашніми тваринами проїзд за кордон відкритий. На митному контролі спростили процедуру провезення подібного вантажу й скасували мито на ПДВ за некомерційне ввезення.

Згідно інформації www.dw.com

Фото: pixabay.com

Статьи по теме