UA
RU

Десять днів вогняної боротьби: Моменти, що закарбуються у пам’яті

Редагувати переклад

Поки наші хлопці захищають кордони та інші міста, окупанти максимально порушують всі можливі правила та норми.

Ракетні удари по стратегічним об’єктам на початку російсько-української війни виявилися “квіточками” і коли вони казали, що не будуть чіпати мирне населення – ми вже готували коктейлі Молотова та збирали всю свою мужність в кулак.

Десять днів вогняної боротьби: Моменти, що закарбуються у пам’яті-Фото 1

Десять днів. За цей час стільки всього сталося, що у всього цивілізованого світу округлюються очі і вони намагаються всіма зусиллями допомогти українському народу. Ми підсумували ключові моменти, які трапились за цей період і мова піде не тільки про безкінечні розстріли.

Геноцид українців

Окупанти в один голос говорили, що не будуть чіпати цивільне населення, їх цікавлять лише стратегічно важливі об’єкти. Але в перший же день під Харковом, внаслідок бомбардування загинув неповнолітній хлопчик та поранено декілька цивільних. Після цього почалась череда подій, які суперечать Міжнародному гуманітарному праву.

25 лютого: розстріл лікарні у Вугледарі на Донеччині; попадання ВНП в багатоповерхівку в столиці; на Київщині внаслідок російських обстрілів загинуло 4 мирних жителів, а 15 отримали поранення; на Сумщині колона ворожої розстріляла село Дубовичі; у Ворзелі Київської області били Градами по дитячому будинку, по Охтирці Сумської області били Ураганами, під обстрілами були дитячі садочки.

26 лютого: пошкоджений житловий будинок в столиці України – одна людина отримала осколкове поранення; в Чернігові обстріляли житловий квартал; під Херсоном російські окупанти розстріляли карету швидкої допомоги.

27 лютого: внаслідок обстрілів в Охтирці загинуло 6 цивільних; в Бучі на Київщини ракета влучила в житловий будинок; обстріл дитячого інтернату у Василькові; Харків під постійними обстрілами; населенні пункти Щастя та Станиця Луганська на Луганщині окуповані й практично знищені.

28 лютого: в житловий будинок в центрі Чернігова влучила ракета серед ночі; обстріл селищ поблизу Чернігову – десятки будинків зруйновано; в Харкові окупанти обстріляли два жилі будинки — загинуло 11 цивільних осіб; ракета влучила в гуртожиток профтехучилища у Василькові, де перебувало 18 дітей; і знову в Харкові окупанти розстріляли цивільних, на Київщині зруйнований гуртожиток.

1 березня: російські військові обстріляли ще один житловий район в Харкові та бомбардування державної адміністрації посеред міста — 7 загиблих; в Херсоні влучила ракета в два житлових будинки; ракета влучила в телевежу в Києві – були постраждалі: бомбардування жилих будинків у Херсоні; російський літак скинув бомбу на житловий будинок на Київщині: окупанти не дають відкрити “зелений коридор” для гуманітарної допомоги; стріляють по мирним автівками; влучила крилата ракета в житловий будинок в Житомирі.

2 березня: внаслідок авіаудару зачепило лікарню та прилеглі будинки в Житомирі; під обстріл потрапив пологовий будинок в Маріуполі, окупанти обстріляли Чернігівську обласну лікарню, на Київщини обстріляли житловий будинок.

Всього за цей період загинуло понад 2000 мирних жителів, згідно даним ДНСН, але це не остаточна цифра, тому можна з упевненістю сказати, що на українській землі відбувається справжній геноцид.

Читайте також: Допомогти легко: вітчизняний бізнес запустив міжнародну фандрейзингову кампанія для збору коштів на українську армію

Десять днів вогняної боротьби: Моменти, що закарбуються у пам’яті-Фото 2

Знищення культурної спадщини

Російські окупанти вирішили знищувати не лише людські ресурси, а й культурну спадщину. Так вони знищили роботи відомої української художниці Марії Приймаченко, підпаливши музей у Іванкові на Київщини. Також стало відомо, що окупанти готують авіа удар на Софію Київську – найголовніша святиня українського народу за часів Київської Русі. Також під прицілом ще одна святиня – Києво-Печерська Лавра. Українці звернулися до представників ЮНЕСКО з цією інформацією, щоб “порушити тишу” та привернути увагу світової спільноти на неприпустимі дії російських окупантів.

Трагедія в Бабиному Яру

Знову на устах звучить трагедія в Бабиному Яру, тільки вже в сучасному трактуванні. Російські військові обстріляли урочище Бабин Яр, коли намагалися повалити телевежу в столиці. Голова Офісу Президента України заявив, що історія повторюється:

Саме у цей час йде потужна ракетна атака на територію, на якій знаходиться меморіальний комплекс Бабин Яр! Ці нелюди вбивають жертв Голокосту вдруге.

Підписання різних петицій

Дивлячись на всі ці події, український народ намагається захистити свою країну, тому однією з головних цілей у тих, хто не входить до лав ЗСУ – набрати голосів для підписання петиції до НАТО для закриття неба для російських літаків. Також в петиції йдеться про введення миротворців на українську територію. Віддати свій голос за петицію можна тут openPetition.

Дух єднання

Поки чоловіки захищають країну від агресора, жінки також не витрачають час дарма. Вони намагаються бути корисними, тому зараз на волонтерських засадах жінки та дівчата плетуть маскувальні сітки у вільний від повітряної тривоги час. Більш детально дивіться в галереї.

Фото: unsplash.com

Статьи по теме