UA
RU

У Маріуполі внаслідок обстрілів зруйновано мозаїки Алли Горської

Редагувати переклад
В окупованому Маріуполі внаслідок ворожих обстрілів зруйновані мозаїки української художниці-шістдесятниці Алли Горської.
Алла Горська мозаїка 5

Фото: Іван Станіславський/Facebook

Про це повідомив журналіст і фотограф Іван Станіславський, один з авторів книги «Усі відтінки маріупольських мозаїк».

«Маріупольським шедеврам Алли Горської прийшов кінець. Роботи «Дерево Життя» та «Боривітер» були створені в інтер’єрі ресторану «Україна» бригадою митців впродовж творчого відрядження в Маріуполь що тривало з 23 травня до 12 червня 1967 року.

Сюжетно позачасові, досконалі естетично та позбавлені будь-яких соцреалістичних концепцій ці дві роботи бригади Алли Горської були перлинами маріупольського зібрання монументалістики«, — написав Іван на своїй сторінці у Фейсбук.

Алла Горська

Фото: treasures.ui.org.ua

Після смерті художниці панно «Дерево життя» замурували цегляною кладкою, бо залишати на огляд роботу відомої дисидентки із зображенням дерева, що символізує вічне життя, було неприйнятно. Тільки у 2018 році стіну було демонтувано. Оскільки приміщення ресторану впродовж багатьох років не використовувалося, «Дерево Життя» та «Боривітер» були недоступні для широкого огляду. Маріупольська спільнота мала змогу знову побачити ці мозаїчні панно у 2018 році завдяки проєкту «Жовта лiнiя».

Алла Горська мозаїка 6

Алла Горська мозаїка 3

Мозаїка «Боривітер»

Алла Горська мозаїка 8

Алла Горська мозаїка

Мозаїка «Дерево Життя»

Читайте також: АЛЛА ГОРСЬКА: ЛІДЕРКА ШІСТДЕСЯТНИКІВ

Статьи по теме