UA
RU

У Новій Каховці затопило зоопарк «Казкова діброва»

Редагувати переклад

В результаті підриву Каховської ГЕС повністю затопило зоопарк «Казкова діброва», розташований у тимчасово окупованій Новій Каховці. Майже всі тварини, що знаходилися у зоопарку, загинули.

У Новій Каховці затопило зоопарк «Казкова діброва»-Фото 1

На момент підриву Каховської ГЕС у зоопарку знаходилося близько 300 тварин. Врятувалися тільки пара лебедів і качки. Про це співробітники «Казкової діброви» повідомили у соцмережах:

«Сьогодні вранці комплекс відпочинку «Казкова діброва» був повністю затоплений водою після підриву руськими Каховської ГЄС. Загинуло близько 300 тварин, яких наші новокаховчани знали і любили. Мавпочки Анфіса і Чарлік, поні Малиш, віслюк Ося, єноти Мішка, Льоля, Динька, попуга жако Вєня, ворон Рома, бабаки, камерунські кози, вівці, папуги, морськи свинки, фретки і багато інших наших маленьких улюбленців. Врятувалися тільки пара лебедів і качки». 

Зоопарк затопило майже відразу. Працівники дісталися до «Казкової діброви» о 6 ранку і тоді все вже було затоплене водою. Згодом прийшла добра новина: поруч із парою лебедів люди побачили лебедятко — воно плавало разом із батьками. Спочатку робітники зоопарку вважали, що маленьке пташеня, яке народилося 5 днів тому, померло.

У Новій Каховці затопило зоопарк «Казкова діброва»-Фото 2

Також врятувалися тварини, які не знаходилися на території, а перебували вдома у співробітниці Валентини. Цієї зими в зоопарку відключили світло і опалення. Тож Валентина забрала всіх теплолюбивих тваринок. У неї вдома вижили білки-летяги, фретки, папуги, шиншили і морськи свинки.

 
 
 
 
 
Посмотреть эту публикацию в Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Публикация от Казкова диброва (@kazkova_dibrova)

Можливо при затоплені вдалося врятуватися котам і собачці Жульці. Співробітники зоопарку просять мешканців Нової Каховки, які побачать цих та інших тварин із «Казкової діброви», тимчасово прихистити їх. 

У Новій Каховці затопило зоопарк «Казкова діброва»-Фото 3

У Новій Каховці затопило зоопарк «Казкова діброва»-Фото 4

Підрив Каховської ГЕС, який зробили російськи окупанти, назвали найбільшою рукотворною екологічною катастрофою в Європі за десятки років. В результаті у зоні підтоплення опинилося 80 населених пунктів, а сотні сімей покинули свої домівки. Підрив дамби зачіпив екосистему всього Чорноморського регіону. 

Автор: Яна Панюшкіна

Фото: Instagram / Казкова діброва

Читайте також: БУДИНОК-МУЗЕЙ ПОЛІНИ РАЙКО В ОЛЕШКАХ ПІД ЗАГРОЗОЮ ЗАТОПЛЕННЯ