UA
RU

Україна може бойкотувати Олімпіаду-2024

Редагувати переклад

На позачерговому засіданні Національного олімпійського комітету було ухвалене рішення бойкотувати Олімпіаду-2024 у разі допуску російських та білоруських спортсменів.

Україна може бойкотувати Олімпіаду-2024

МОК заявили про можливе повернення російських і білоруських спортсменів до міжнародних змагань за умови нейтрального статусу

В НОК України ухвалили дорожню карту — план заходів щодо недопущення повернення спортсменів з рф та рб до міжнародних змагань. Бойкот Олімпійських ігор розглядається як крайній захід, якщо санкціі проти росіян та білорусів будуть послаблені. 

Позачергове засідання скликали через заяву Міжнародного олімпійського комітету. Минулого тижня у МОК заявили, що готові розглянути питання повернення російських і білоруських спортсменів до міжнародних змагань за умови нейтрального статусу, а саме, без національних прапорів і гімнів. 

 
 
 
 
 
Посмотреть эту публикацию в Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Публикация от Володимир Зеленський (@zelenskiy_official)

Пропозиція повернути росіян і білорусів до змагань обурила українців. Президент України Володимир Зеленський запросив очільника МОК Томаса Баха до Бахмуту, щоб той на всласні очі переконався, що нейтральності не існує:

«Не буває нейтральності, коли триває така війна. І ми знаємо, як часто тиранії пробують використовувати спорт заради своїх ідеологічних інтересів. Очевидно, що будь-який нейтральний прапор російських спортсменів заплямований кровʼю.

Українські спортсмени змушені захищати життя своїх близьких і свободу нашого народу від російської агресії. Російські удари забрали життя сотень і сотень українців та українок, які могли збагатити світовий спорт своїм талантом».

Україна може бойкотувати Олімпіаду-2024

Міністерство оборони України закликало бойкотувати російський спорт

Міністр закордонних справ Дмитро Кулеба також прокоментував заяву МОК:

«З минулого року росіяни вбили 231 українського спортсмена та тренера, поранили — 15, затримали — 28, а 4 зникли безвісти. Ця війна — геноцид. Наказав її вести путін, але ведуть — звичайні росіяни. МОК повинен припинити спроби прикрити російські злочини білими прапорами».

Міністерство оборони України в соцмережах опублікувало світлину зі злочинами рф і заявило, що кожен атлет з російської олімпійської команди буде промоутером насилля, вбивств, тортур, викрадень, тероризму.

Автор: Яна Панюшкіна

Фото: International Olympic Committee

Читайте також: СТАРТУЄ ПРОЄКТ #ПОРАНЕНА_КУЛЬТУРА, ЯКИЙ ФІКСУЄ ЗЛОЧИНИ, ВЧИНЕНІ ПРОТИ УКРАЇНСЬКОЇ КУЛЬТУРИ РОСІЙСЬКИМИ ЗАГАРБНИКАМИ

Статьи по теме