Перший «Оскар» в історії України: «20 днів у Маріуполі» став найкращим документальним фільмом
Фільм «20 днів у Маріуполі» отримав премію «Оскар». Українська стрічка стала найкращим повнометражним документальним фільмом.
Українська стрічка режисера Мстислава Чернова отримала премію «Оскар». Вона перемогла у номінації «Найкращий повнометражний документальний фільм». Також у цій номінації змагалися фільми «Бобі Вайн: народний президент», «Вічна пам’ять», «Чотири дочки», «Убити тигра».
«Для мене це велика честь. Але, можливо, я буду першим режисером на цій сцені, який скаже: «Я хотів би, щоб мені ніколи не треба було робити цього фільму». Я хотів би, щоб я міг поміняти це на те, щоб росія ніколи не нападала на Україну, ніколи не окупувала наші міста. Я віддав би цю нагороду за те, щоб росія не вбивала десятки тисяч моїх співгромадян. Віддав би за те, щоб ми звільнили усіх заручників. Усіх солдатів, які боронили свою землю. Усіх цивільних, які зараз в російських тюрьмах. Але я не можу змінити історію. Я не можу змінити минуле. Проте ми всі разом можемо зробити так, щоб виправити історію. Щоб правда перемогла. І щоб людей із Маріуполя і тих, хто віддали своє життя, ніколи не забули. Бо кіно формує спогади, а спогади формують історію», — сказав Мстислав Чернов зі сцени «Оскара».
Стрічка «20 днів у Маріуполі» розповідає про початок повномасштабного вторгнення. Автори викрили воєнні злочини і звірства росії проти українського народу. Український фільм також отримав премію BAFTA. А режисер Мстислав Чернов — нагороду Гільдії режисерів Америки. Мстислав Чернов, Євген Малолєтка і Василіса Степаненко отримали Національну премію імені Тараса Шевченка за журналістські матеріали, розслідування і фільм «20 днів у Маріуполі». У 2023 році журналісти стали лауреатами Пулітцерівської премії за сміливі репортажі з обложеного міста Маріуполь, які засвідчили вбивство мирних жителів під час вторгнення росії в Україну.
Автор: Яна Панюшкіна
Фото: Євген Малолєтка
Читайте також: ФІЛЬМ АЛАНА БАДОЄВА «ДОВГА ДОБА» СТАВ ПЕРЕМОЖЦЕМ КІНОФЕСТИВАЛЮ ВОЄННОГО ЧАСУ: ДЕ ДИВИТИСЯ СТРІЧКУ ОНЛАЙН