UA
RU

Український культурний фонд запустив інтерактивну мапу знищених та пошкодженних пам’яток культури

Редагувати переклад

Мапа культурних втрат – таку назву носить новий проект.

Війна нищить все і, згідно з останніми подіями, нам стало зрозуміло, що окупанти намагаються знищити й українську культурну спадщину.

Український культурний фонд запустив інтерактивну мапу знищених та пошкодженних пам’яток культури-Фото 1

Фото:ucf.in.ua

Український культурний фонд вирішив запустити інтерактивну мапу, на якій вказані пам’ятки культури, які були знищені чи пошкоджені внаслідок війни. Головна місія цієї мапи продемонструвати масштаби руйнації, а також візуалізація та стпростування інформації стосовно того, що армія рф наносить удари виключно по стратегічним об’єктам.

За попереднім підрахунком, війна на території України зруйнувала близько 150 різних пам’яток та об’єктів культури. Вони вже нанесені на Мапі культурних втрат.

Відтепер чи не усі руйнації, які російська армія нанесла культурній спадщині України можна буде переглянути в режимі реального часу. Така візуалізація їхніх злочинів вкотре буде доводити, що росія – брехлива країна-терорист, яка, всупереч будь-яким міжнародним правилам ведення війни, міжнародним конвенціям, нищить геть усе на своєму шляху. Також маємо надію, що ця карта стане вагомим аргументом під час дискусій з партнерами про виключення рф з лав різних міжнародних культурних організацій чи об’єднань,

– сказав Владислав Берковський, виконавчий директор Українського культурного фонду.

Читайте також: Блокада російської killтури

Всі бажаючі можуть долучитися до ініціативи. Якщо ви стали свідком руйнації культурної спадщини російськими військами, потрібно надіслати фото або відео-доказ до Міністерства культури та інформаційної політики на спеціальний ресурс. Після перевірки та підтвердження інформації, об’єкт буде додано до інтерактивної мапи.

Статьи по теме