UA
RU

Українському народові присуджено Міжнародну премію імені Карла Великого

Редагувати переклад

Міжнародна премія імені Карла Великого була присуджена українському народові за внесок у зміцнення європейської єдності та захист свободи на Європейському континенті.

Українському народові присуджено Міжнародну премію імені Карла Великого

У німецькому місті Аахен від імені українців премію отримав Президент Володимир Зеленський. Він наголосив, що ця нагорода належить усьому українському народові:

«Мільйони людей, які борються й працюють заради наших цінностей і свободи, заради нашої вільної Європи – усі українці, кожен із наших героїв заслуговують на те, щоб стояти тут і отримати цю нагороду».

Урочиста церемонія вручення премії пройшла в ратуші Аахена. На церемонії були присутні Президент Європейського парламенту Роберта Мецола, Президент Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн, канцлер Німеччини Олаф Шольц, посли, члени урядів, депутати, представники церков та релігійних організацій. Також на церемонію були запрошені лауреати премії імені Карла Великого попередніх років. Зокрема колишній Президент Європейського парламенту Мартін Шульц, Президент Литви у 2009–2019 роках Даля Грібаускайтє, лауреатка Нобелівської премії миру, українська правозахисниця Олександра Матвійчук.

Українському народові присуджено Міжнародну премію імені Карла Великого

Вперше в історії премією Карла Великого нагороджувався цілий народ. Президент Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн наголосила, що зараз український народ бореться за свободу й мир і буквально своєю кров’ю та життям забезпечує майбутнє своїх дітей та дітей інших народів Європи. 

Міжнародна премія імені Карла Великого названа на честь засновника Франкської імперії та фактичного засновника Священної Римської імперії. Карл Великий жив і керував державою з Аахена. Нагорода присуджується щорічно з 1950 року німецьким містом Аахен людям, які зробили великий внесок у реалізацію європейських ідеалів. 

Автор: Яна Панюшкіна

Фото: Офіс Президента України

Читайте також: УКРАЇНСЬКІ ЖУРНАЛІСТИ ЗДОБУЛИ ПУЛІТЦЕРІВСЬКУ ПРЕМІЮ