UA
  RU

  Увага: Як не стати жертвою торговців людьми за кордоном

  Українкам потрібно бути дуже уважними, щоб не потрапити в полон торгівців людьми за кордоном.


  Дедалі частіше шириться мережею інформація, що зникають жінки, приблизно однакового віку в різних країнах. Це спричиняє занепокоєння.

  Увага: Як не стати жертвою торговців людьми за кордоном-Фото 1


  Жінка, що перетнула кордон – вже являється потенційною жертвою, адже вона в чужій країні, без допомоги та знайомтсв. Особливо ускладнюється ситуація, коли вона ще й несе відповідальність за дитину чи людину похилого віку. І хоча, майже в кожній європейській країні є перевірені волонтери, які допомагають з пошуком прихистку та роботи, варто пам’ятати, що небезпека може чекати на кожному кроці. 

  Волонтери можуть виявитися зовсім не волонтерами, а люди, які готові розділити з українськими біженцями своє житло – потенційно небезпечними. Як не потрапити в руки торговця людьми та зберегти своє життя за кордоном, розказуємо в нашому матеріалі.

  Не віддавайте в руки ваші документи

  Увага: Як не стати жертвою торговців людьми за кордоном-Фото 2


  Ніколи, нікому і не при яких обставинах не давай в руки ваші документи, що засвідчують вашу особу або вашої дитини. Виключенням може бути прикордонна служба, але і та відразу віддасть ваш документ. Заздалегідь сфотографуйте свої документи на телефон та розішліть рідним. У випадку, якщо паперові документи загубляться – у вас завжди буде копія.

  Сплануйте маршрут самостійно

  Увага: Як не стати жертвою торговців людьми за кордоном-Фото 3

  Перш ніж вирушати за кордон, продумайте всі можливі маршрути доступним транспортом. Дізнайтесь, чи можна з пункту А в пункт Б дістатися залізницею, чи курсують рейсові автобуси, чи є аеропорт. Не сідайте в автівки до незнайомців, віддайте перевагу громадському транспорту чи порадьтесь з волонтерами перевірених організацій, вони вас зорієнтують.  Читайте також: Підтримати Україну через міжнародний фонд «Червоний хрест»

  Не віддавайте нікому свої гаджети

  Увага: Як не стати жертвою торговців людьми за кордоном-Фото 4


  Ви завжди маєте бути на з’язку, особливо в чужій країні, тому ваш телефон повинен завжди бути з вами. Це стосується й інших гаджетів. Ніхто не має права у вас їх конфісковувати.

  Самі оплачуйте свою подорож

  Увага: Як не стати жертвою торговців людьми за кордоном-Фото 5

  Як і з дорогою, так і з оплатою житла чи інших послуг – довіряйте лише собі. Не давайте можливість стороннім людям розпоряджатися вашими коштами, щось оплачувати від вашого імені. Ви ризикуєте потрапити у боргову пастку.


  Знайте номер екстреної служби

  Увага: Як не стати жертвою торговців людьми за кордоном-Фото 6

  Якщо вже так трапилось, що ви стали жертвою торговців людьми чи відчуваєте, що маєте справу з потенційним порушником, краще відразу повідомляйте про це у службу порятунку 112.

  Бережіть себе і #ВсеБудеУкраїна!

  Інформація взята з Телеграм-акаунту Олени Зеленської

  Статьи по теме