UA
RU

В Україні надаватимуть психологічну підтримку жінкам 50+ років

Редагувати переклад

В Україні започаткували проєкт психологічної підтримки жінок 50+ років.

Його реалізує благодійна організація “Сила віку жінок” за сприяння фонду “Відродження”.

З грудня 2021 року розпочались пілотні психотерапевтичні групи для 30 жінок. Робота в них присвячена прийняттю жінками свого віку, змінам у організмі та тілі, й позитивному ставленню до цього.

В Україні надаватимуть психологічну підтримку жінкам 50+ років-Фото 1

Після роботи у групах жінки будуть навчатися лідерству, щоб створити  антиейджистський рух у всіх регіонах України, сприятимуть позитивним змінам в політиці країни щодо жінок передпенсійного та пенсійного віку.

Щоб не пропустити набір наступних груп долучіться до спільноти “Сила віку жінок” у Facebook. Зараз в спільноті вже понад 1200 жінок зі всієї України. 

Реалізують проєкт психологиня Наталя Підліснакультурологиня Людмила Гарбуз та соціальна працівниця Олена Девіс

Читай также: Звезда корейских дорам Ким Ми-Су внезапно скончалась в возрасте 29 лет 

Співзасновниця “Сили віку жінок”, авторка книжки “Про жінок за 50”, психологиня Наталя Підлісна необхідність створення цього проєкту пояснює так:

Життя після 50 років для багатьох жінок перетворюється в непомітне суспільству існування. На роботу не беруть, навіть резюме не читають, великі суспільні тусовки і проєкти проходять повз. Навіть родина звикає до того, що мама ні на що вже не годна, й жінка починає сама вірити, що її життя вже позаду. Що все пройшло і нічого цікавого не буде.

Це доля саме української жінки. Бо в умовній Португалії чи Нідерландах жінка в цьому віці сама вирішує, чи хоче вона продовжувати кар’єру, чи хоче щось змінювати у своєму житті. “Сила віку жінок” вирішила змінити це”.

В Україні надаватимуть психологічну підтримку жінкам 50+ років-Фото 2

Групова психотерапія сприятиме підвищенню самооцінки жінок та навчатиме жінок принципам самодопомоги та створенню натхнення для лідерства і творчості.

В результаті проєкту жінки зможуть об’єднатися в антиейджистську, антидискримінаційну і антистигматизаційну спільноту та допомагатимуть одна одній.

Наша задача: зламати систему ставлення до жінок третього віку як до відпрацьованого матеріалу, – зазначає Олена Девіс. – Жінки, які були експертками до 50 років не стають після нерозумними, непрацьовитими та нетехнологічними.

Навпаки, вони мають більше досвіду і навичок, ніж молодші колеги. Тому не треба списувати нас, ми самі хочемо вирішувати – чи працювати нам після пенсії, чи займатися своїми хобі та доглядати онуків. Ми вимагаємо змінити і позитивізувати ставлення до нас!

В Україні надаватимуть психологічну підтримку жінкам 50+ років-Фото 3

У свою чергу Людмила Гарбуз підкреслює, що “жінка не має строку придатності, бо не товар, який швидко псується, який зі зморшками на обличчі та появою хронічних захворювань стає таким, який треба сховати від очей. Жінка в будь-якому віці заслуговує на повагу, любов і позитивне відношення”.

Ми зробимо жінок будь-якого віку видимими і помітними у нашому суспільстві. Якщо ви не бачите на нічних тусовках жінок, яким за 50, то це не означає, що нас немає. Ми є і ми просто змінилися в кращий бік. Ми стали ще яскравішими і можемо конкурувати з молодими у всіх галузях життя, якщо захочемо, а якщо ми не хочемо конкуренції, то це просто означає, що ми і так знаємо собі ціну. Ціну свого досвіду, експертизи, своєї сексуальності, своєї краси і своєї свободи вибору”, – підсумовує психологиня Наталя Підлісна.

Статьи по теме