UA
RU

В Україні презентували першу мобільну платформу для протидії домашньому насильству – «WhiteRibbonUA»

Редагувати переклад
Проект є сучасним інструментом для особистої безпеки, що надає необхідні ресурси для допомоги та можливість повідомляти про надзвичайні ситуації відповідним органам, якщо жертві загрожує небезпека.

В Україні презентували першу мобільну платформу для протидії домашньому насильству – «WhiteRibbonUA»-Фото 1

Ініціаторами створення суспільно-необхідного ресурсу стали українське представництво Міжнародного громадського руху проти насильства «Біла стрічка/White ribbon» у партнерстві з фондом Тетяни Рамус та за підтримки Фонду сприяння демократії Посольства США в Україні.

Тимчасова повірена у справах США Крістіна Квін: «Пандемія COVID-19 загострила проблему гендерного насильства. Фізичне насильство, емоційне знущання та знецінення особистостей впливають на жінок, чоловіків та дітей в Україні, хоча їх наслідки можуть бути неочевидними. Новий додаток White Ribbon Ukraine об’єднає тих, хто опинився в біді, та надасть їм підтримку та допомогу там, де вони її потребують, і тоді, коли в цьому є необхідність. Я щиро сподіваюся, що цей новий інструмент дасть жертвам домашнього насильства знання необхідні для власного захисту та  членів їх родин. Посольство США має честь бути частиною цієї ініціативи щодо підтримки українців у кризових ситуаціях».

Сьогодення вимагає від суспільства і його представників сучасних методів та інструментів в усіх без винятку галузях діяльності. Ми прагнемо допомогти мільйонам українських жінок знайти вихід у разі надзвичайної ситуації. Завдяки застосунку жертва отримає ресурси для допомоги та можливість повідомити поліцію або відповідні органи, якщо їй загрожує небезпека. Роблячи це «без жодних слів» аби уникнути ще більшого насилля з боку свого кривдника,

відзначає Тетяна Рамус, Посол доброї волі «Білої стрічки Україна».

Платформа «WhiteRibbonUA» працює як мобільний додаток, завантажити який можна з AppStore aбо Google Play на будь-який смартфон незалежно від стану оновлення програмного забезпечення.

Функціонал платформи «WhiteRibbonUA» розподілений на три напрями: екстрена допомога жертві, ведення обліку фактів та надання інформації для виявлення ознак домашнього насилля.

Основною функцією застосунку є прямий зв’язок з Національною поліцією України. Це забезпечує жертв домашнього насильства миттєвим спілкуванням з правоохоронними органами у випадку небезпечної ситуації. Також додаток передбачає можливість швидкого пошуку центру підтримки. У спеціальному розділі жертва зможе визначити власну локацію та місцезнаходження найближчого до себе центру підтримки, поліцейської дільниці або служб екстреної допомоги. 

Читайте також: У рамках благодійної програми Аvon «Місія проти домашнього насилля» планується відкриття першої кризової кімнати у Чернігові

Додатково платформа «WhiteRibbonUA» містить інструменти ведення обліку фактів домашнього насилля. Функція «Мій щоденник» допоможе відстежувати, фіксувати та документувати усі факти вчинення насильства над жертвами.

«Часто кривдники позбавляють своїх жертв будь-якої можливості особистого простору. Беручи це до уваги, зрозуміти функціонал додатку неможливо навіть якщо телефон жертви переглядається. Така додаткова безпекова функція захищає від провокування агресора», – додає Тетяна Рамус, Посол доброї волі «Білої стрічки Україна».

Серед цифрової бібліотеки для виявлення ознак домашнього насилля у додатку доступні:

– Інформація про поширені типи жорсткого поводження і приклади домашнього насильства;

– Конфіденційний тест про стан відносин «Я в небезпеці»;

– Розділ «Керівництво по інтернет-безпеці» для захисту себе і безпечного перебування у цифровому світі (інтернет, соціальні мережі, інше);

– Інформаційні матеріали про різні форми сімейного насильства, види підтримки, поради як вийти з насильницьких стосунків.

Відеопрезентація додатку доступна за тут.

Довідково:

«Біла Стрічка. Україна/White Ribbon.Ukraine» – українське представництво міжнародного громадського руху і найбільша в світі ініціатива чоловіків на підтримку жінок проти гендерно- зумовленого насильства та дискримінації. Біла стрічка символізує особисту присягу ніколи не вчиняти, не замовчувати та не виправдовувати насильство щодо жінок.

Представництва Білої Стрічки існують в більше ніж 90 країн світу. Діяльність руху в Україні забезпечує Фонд  Тетяни Рамус, Посла доброї волі «Білої стрічки» в Україні. Білу Стрічку в знак підтримки одягають численні всесвітньо відомі особистості, такі як Перша леді України Олена Зеленська, Андрій Шевченко, Девід Бекхем, Пол Маккартні, Сальма Хайек, Гаррі Стайлз, Стелла Маккартні, Наомі Кембел, Белла Хадід.

Статьи по теме