З 1 липня в Україні скасовано карантин, спричинений COVID-19. МОЗ залишає пункти вакцинації, а щепленя стають не обов’язковими, а рекомендованими.
В Україні офіційно завершено карантин та режим надзвичайної ситуації у зв’язку з пандемією коронавірусу. Таке рішення ухвалив уряд. Тож коронавірус перейшодить до групи сезонних захворювань, як, наприклад, грип. Проте у МОЗ наголошують, що COVID-19 нікуди не зникає, а SARS-CoV-2 циркулюватиме надалі. Тому пункти щеплення працюватимуть, а вакцинація залишається рекомендованою.
Щеплення проти COVID-19 будуть безоплатними. Наразі в Україні є понад 7 млн доз вакцини. За рекомендаціями ВООЗ, насамперед вакцинуватимуться мають групи ризику. Це вагітні, особи віком 60+, імуноскомпроментовані, а також працівники об’єктів критичної інфраструктури. Порядок вакцинування залишиться незмінним. У МОЗ зазначають:
“Вакцинація проти COVID-19 може бути проведена згідно з рішенням лікаря за бажанням пацієнта. При цьому варто зазначити, що вакцинація проти COVID-19 є рекомендованою, але не обовʼязковою. Базовий курс щеплення складається з двох вакцин (або з однієї, якщо використовується однодозна вакцина “Джонсон”). Після того роблять перший бустер і другий бустер. На сьогодні це рекомендована схема – базова для 95 % українців. Рішення щодо 3 ревакцинації проти COVID-19 буде розглянуто на найближчому засіданні НТГЕІ”.
Базові протиепідемічні та профілактичні заходи залишаються рекомендованими. Це носіння масок, використання антисептиків, обмежувальні заходи та дистанції у місцях громадського користування. Вони застосовуватиметься у разі точкових спалахів COVID-19 на рівні окремих колективів, міст чи областей.
COVID-сертифікати на території України – не обовʼязкові. Попри скасування пандемії кожна держава приймає самостійні рішення щодо запровадження карантинних обмежень. Тому в разі закордонних поїздок варто перевірити вимоги країни стосовно COVID-сертифікатів.
Автор: Яна Панюшкіна
Фото: Daniel Schludi / Unsplash
Читайте також: ЗНЕВОДНЕННЯ ЧЕРЕЗ КИШКОВІ ІНФЕКЦІЇ: СИМПТОМИ І ПЕРША ДОПОМОГА