UA
RU

В Україні стартував проєкт, який має на меті розповісти про ставлення Церкви до домашнього насильства

Редагувати переклад
З 17 грудня, Деня вшанування Варвари Великомучениці, ГО «Eleos-Ukraine» разом з Синодальним управлінням соціального служіння Православної церкви України розповідатимуть про сильних жінок, яким довелося багато що пережити, але які не зрадили собі.

домашнє насилля

«Eleos-Ukraine» – платформа взаємодії неурядових організацій, релігійних громад, державного сектору, заснована на демократичних цінностях та поза будь-якими видами дискримінацій з метою вирішення соціальних проблем. Одним із видів її діяльності є робота шелтерів для постраждалих від домашнього насильства. 

Цикл історій #Святі_ і_ круті – про жінок, які є важливими для християнства і які свого часу пережили домашнє чи інше насильство.

Проєкт здійснюється у циклі публікацій у блозі о. Сергія. І перша стаття присвячена саме святій Варварі – дівчині, яка роками потерпала від домашнього насильства і загинула від рук власного батька.

«Історія Варвари Великомучениці, яку ми публікуємо першою, є яскравим прикладом домашнього, від якого століттями потерпають жінки. Змінюється час, культура, побут, мода, традиції.  Але незмінними залишаються потреба в повазі й безпеці та дотриманні прав людини», – розповідають в ГО«Eleos-Ukraine».

Цими історіями ми хочемо нагадати, що Церква, і ПЦУ зокрема, засуджує будь-які прояви насильства й готова допомагати жінкам, що його переживають.  А також наголосити, що домашнє насильство – не норма і ніколи нею не було: ні в ІІІ столітті, ні в Х, ані в ХХІ столітті. Насильство завжди залишається насильством”, – наголошує протоєрей ПЦУ Сергій Дмитрієв, військовий капелан, глава правління ГО «Eleos-Ukraine», який є автором ідеї. А реалізує її разом з журналісткою Марією Семенченко, яка є авторкою текстів.

Статті, за задумом авторів, будуть публікуватися одна на тиждень або два.

Фото надала пресслужба

Читайте також: ПРЕЗЕНТАЦІЯ ПЕРШОГО РІЗДВЯНОГО МОДУЛЮ ОНЛАЙН-КУРСУ ПРО ТРАДИЦІЙНУ КУЛЬТУРУ «ЗНАЙ СВОЮ УКРАЇНУ»

Статьи по теме