В Україні вдвічі зросла підтримка рівних прав для ЛГБТ за останні роки — опитування КМІС
Татаренко Ірина
03 Червня, 2022
Поділись:
Головна/Мода/В Україні вдвічі зросла підтримка рівних прав для ЛГБТ за останні роки — опитування КМІС
Українці стали більш толерантними до ЛГБТ-спільноти за останні шість років. Більш як половина опитаних ставляться до ЛГБТ позитивно або байдуже, а майже дві третини українців підтримують їх рівноправ'я. Про це йдеться в опитуванні Київського міжнародного інституту соціології за травень 2022 року, який опублікував правозахисний ЛГБТ-центр «Наш світ».
Фото з Маршу Рівності 2021, instagram/kyivpride
В українському суспільстві за шість останніх років у 1,5 рази скоротилася кількість тих, хто взагалі негативно ставиться до ЛГБТ+ (з 60,4% до 38,2%), вчетверо зросла кількість тих, хто ставиться до ЛГБТ+ позитивно (з 3,3% до 12,8%), і у півтора рази — тих, хто ставиться до них байдуже (з 30,7% до 44,8%). Таким чином, вже переважна більшість — близько до двох третин — українців приймає ЛГБТ людей такими, як вони є. Очікувано, найбільш толерантно до ЛГБТ+ ставляться молоді люди віком 18-29 років: 24% позитивно, 58,8% байдуже, і лише 16,9% негативно.
З 2016 року вдвічі зросла частка тих, хто декларативно підтримує їх повне рівноправ’я (з 33,4% до 63,7%), і майже вдвічі зменшилася частка тих, хто вважає, що права ЛГБТ+ людей мають бути певним чином обмежені (з 45,2% до 25,9%). Так само, вдвічі зменшилася кількість тих, хто вагався з відповіддю: з 21,3% до 10,4%. На словах, повну правову рівність ЛГБТ+ людей тепер підтримує вже дві третини українців.
У 2016 році підтримали право на шлюб для ЛГБТ+ підтримували лише 4,8% опитуваних, то у нинішньому — вже 23,6%, майже вп’ятеро більше. Разом з 27,1% тих, кому це байдуже, вони вже складають більшість українців та суттєво переважають 41,9% тих, хто виступає проти визнання навіть обмежених подружніх прав одностатевих партнерів. Українським церквам та консервативним політикам варто дізнатися про те, що більшість українських громадян не заперечує проти легалізації одностатевих цивільних союзів.
Останнє запитання було абсолютно новим: «Як ви ставитесь до участі ЛГБТ людей у захисті України від російської агресії?» Дві третини опитуваних відповіли на нього «позитивно», і лише 11,4% виявилися настільки гомофобними, що відмовили своїм ЛГБТ+ співгромадянам навіть у виконанні їхнього громадянського обов’язку та почесного права боронити свою Батьківщину від російського вторгнення. Вочевидь, вони просто потайки симпатизують агресору та складають електорат проросійських партій, справжню «п’яту колону» москви в нашому суспільстві.