UA
RU

В Україні вдвічі зросла підтримка рівних прав для ЛГБТ за останні роки — опитування КМІС

Українці стали більш толерантними до ЛГБТ-спільноти за останні шість років. Більш як половина опитаних ставляться до ЛГБТ позитивно або байдуже, а майже дві третини українців підтримують їх рівноправ'я. Про це йдеться в опитуванні Київського міжнародного інституту соціології за травень 2022 року, який опублікував правозахисний ЛГБТ-центр «Наш світ».
В Україні вдвічі зросла підтримка рівних прав для ЛГБТ за останні роки — опитування КМІС-Фото 1

Фото з Маршу Рівності 2021, instagram/kyivpride

  • В українському суспільстві за шість останніх років у 1,5 рази скоротилася кількість тих, хто взагалі негативно ставиться до ЛГБТ+ (з 60,4% до 38,2%), вчетверо зросла кількість тих, хто ставиться до ЛГБТ+ позитивно (з 3,3% до 12,8%), і у півтора рази — тих, хто ставиться до них байдуже (з 30,7% до 44,8%). Таким чином, вже переважна більшість — близько до двох третин — українців приймає ЛГБТ людей такими, як вони є. Очікувано, найбільш толерантно до ЛГБТ+ ставляться молоді люди віком 18-29 років: 24% позитивно, 58,8% байдуже, і лише 16,9% негативно.

В Україні вдвічі зросла підтримка рівних прав для ЛГБТ за останні роки — опитування КМІС-Фото 2

  • З 2016 року вдвічі зросла частка тих, хто декларативно підтримує їх повне рівноправ’я (з 33,4% до 63,7%), і майже вдвічі зменшилася частка тих, хто вважає, що права ЛГБТ+ людей мають бути певним чином обмежені (з 45,2% до 25,9%). Так само, вдвічі зменшилася кількість тих, хто вагався з відповіддю: з 21,3% до 10,4%. На словах, повну правову рівність ЛГБТ+ людей тепер підтримує вже дві третини українців.

В Україні вдвічі зросла підтримка рівних прав для ЛГБТ за останні роки — опитування КМІС-Фото 3

  • У 2016 році підтримали право на шлюб для ЛГБТ+ підтримували лише 4,8% опитуваних, то у нинішньому — вже 23,6%, майже вп’ятеро більше. Разом з 27,1% тих, кому це байдуже, вони вже складають більшість українців та суттєво переважають 41,9% тих, хто виступає проти визнання навіть обмежених подружніх прав одностатевих партнерів. Українським церквам та консервативним політикам варто дізнатися про те, що більшість українських громадян не заперечує проти легалізації одностатевих цивільних союзів.

В Україні вдвічі зросла підтримка рівних прав для ЛГБТ за останні роки — опитування КМІС-Фото 4

  • Останнє запитання було абсолютно новим: «Як ви ставитесь до участі ЛГБТ людей у захисті України від російської агресії?» Дві третини опитуваних відповіли на нього «позитивно», і лише 11,4% виявилися настільки гомофобними, що відмовили своїм ЛГБТ+ співгромадянам навіть у виконанні їхнього громадянського обов’язку та почесного права боронити свою Батьківщину від російського вторгнення. Вочевидь, вони просто потайки симпатизують агресору та складають електорат проросійських партій, справжню «п’яту колону» москви в нашому суспільстві.

В Україні вдвічі зросла підтримка рівних прав для ЛГБТ за останні роки — опитування КМІС-Фото 5

Інформація та фото: @kyivpride

Читайте також: «ПО-ПЕРШЕ, МИ РУЙНУЄМО МІФИ, ЩО ЛГБТ-ЛЮДИ НЕ МОЖУТЬ БУТИ ПАТРІОТАМИ, ПО-ДРУГЕ, ЩО УКРАЇНА – ГОМОФОБНА ДЕРЖАВА.», — ЮРА ДВІЖОН, СПІВЗАСНОВНИК ГО UKRAINEPRIDE.

Статьи по теме