Де і як зробити вакцинацію та ревакцинацію проти дифтерії та правця
У Міністерстві охорони здоров’я розповіли, де і як зробити вакцинацію та ревакцинацію проти дифтерії та правця. Ці щеплення — безоплатні.
В Україні до кінця року триває додатковий раунд з імунізації проти дифтерії та правця. Діти, які пропустили планові щеплення за Національним календарем профілактичних щеплень, та дорослі, які не отримали ревакцинацію, можуть зробити безоплатне щеплення. Вакцинація проводиться у пунктах щеплень у лікарнях. Попередньо треба записатися на щеплення у сімейного лікаря. З 26 років планова ревакцинація для дорослих є обов’язковою кожні 10 років.
Як зробити вакцинацію та ревакцинацію проти дифтерії та правця
По-перше, треба звернутися до свого сімейного лікаря. Він перевірить ваш вакцинальний статус і проконсультує щодо подальших дій. Після цього можна буде зробити щеплення в одному з пунктів вакцинації. Пункти працюють при амбулаторіях загальної практики сімейної медицини та медзакладах.
«До проведення вакцинації ви можете поставити лікарю запитання, які вас цікавлять щодо щеплення: про процедуру щеплення, доступні вакцини, можливі реакції організму та ускладнення від хвороб, яким ви можете запобігти, зробивши щеплення. Після консультації лікар направить на безоплатну вакцинацію», — розповідають у МОЗ.
Як проходить вакцинація проти дифтерії та правця
Перед щепленням медичні працівники мають провести медичний огляд. Після щеплення рекомендується залишитися в медичному закладі на 30 хвилин. Це потрібно для того, щоб переконатися у відсутності алергічних реакцій.
Дітям вакцину вводять у кілька етапів: у віці 2, 4, 6 місяців. У 18 місяців проводиться ревакцинація. У 6 та 16 років дітей ревакцинують проти дифтерії та правця. Дорослим рекомендується щеплюватися проти дифтерії та правця кожні 10 років.
«Якщо ви чи ваша дитина пропустили черговий етап щеплення, зверніться до сімейного лікаря, щоб його надолужити», — нагадують у МОЗ.
Автор: Яна Панюшкіна
Фото: Diana Polekhina / Unsplash
Читайте також: КОМУ МОЖНА РОБИТИ ЩЕПЛЕННЯ ОМІКРОН-СПЕЦИФІЧНОЮ ВАКЦИНОЮ ПРОТИ COVID-19