Вакцинація від гепатиту А
На Вінниччині зафіксовано спалах вірусного гепатиту А. В Міністерстві охорони здоров’я зазначають, що найефективнішими засобами боротьби з цим захворюванням є поліпшення санітарних умов, підвищення безпеки харчових продуктів та вакцинація.
На Вінниччині зафіксовано спалах вірусного гепатиту А. За даними МОЗ, станом на 2 листопада за медичною допомогою тут звернулись 262 людини. Наразі у лікарнях залишається 111 пацієнтів. 87 пацієнтів вже виписали.
Гепатит А
Гепатит А — вірусне захворювання, яке вражає печінку. Інфікування відбувається переважно через споживання заражених продуктів харчування чи води. А також під час близького контакту з хворим. Цей вірус — один з найбільш поширених інфекцій харчового походження. Вірус гепатиту А довго зберігається в навколишньому середовищі. Він може залишатися життєздатним навіть після обробки харчових продуктів.
Лікування та профілактика гепатиту А
Гепатит А не має хронічної форми. Проте захворювання може бути вкрай неприємним. Одужання іноді триває кілька місяців. Специфічного лікування гепатиту А не існує. Воно зазвичай направлене на відновлення водного балансу в організмі пацієнта та підтримку збалансованого харчування. Найефективнішими засобами боротьби з гепатитом А є поліпшення санітарних умов, зокрема, доступу до питної води. А також підвищення безпеки харчових продуктів і вакцинація.
Вакцинація від гепатиту А
В Україні щеплення від гепатиту А не входить до календаря рутинних щеплень. Тож вакцини проти гепатиту А не входять до переліку безоплатних щеплень. Їх можна самостійно купити в аптеках. Наразі зареєстровані дві інактивовані (неживі) вакцини від гепатиту А. Одна з вакцин — комбінована: вона захищає від двох штамів вірусу гепатиту — А і В. В залежності від обраної вакцини і віку людини, яка вакцінується, курс щеплень складається з двох або трьох доз.
Автор: Яна Панюшкіна
Фото: Diana Polekhina / Unsplash
Читайте також: БУСТЕРНА ДОЗА ЩЕПЛЕННЯ ПРОТИ COVID-19: КОМУ РЕКОМЕНДУЮТЬ РОБИТИ