UA
RU

Ветеранка разом з українським дизайнером презентує благодійну колекцію в Парижі

Редагувати переклад
13 квітня в Українському культурному центрі у Франції відбудеться перший міжнародний показ ексклюзивної колекції “Fire of Liberty”, яку створили українські дизайнери Станіслав Бітус та конструкторка Ганна Суворкіна, творчі волонтери з команди цеху “VETERANKA” (Жіночий ветеранський рух) та учасниця бойових дій, парамедик Юлія Куба. Місія благодійного показу “Fire of Liberty” - збір грошей для потреб жінок постраждалих від війни, привернення уваги до подій в Україні мовою мистецтва, реалізація програми реінтеграції військових до цивільного життя.

Ветеранка разом з українським дизайнером презентує благодійну колекцію в Парижі-Фото 1

В рамках показу буде презентовано український бренд одягу Cubitus Dei, який створила ветеранка-парамедик Юлія Куба, що рятує поранених у найзапекліших точках фронту з 2014 року. Дизайнерство – стало своєрідними ліками у боротьбі з посттравматичним стресовим розладом для Юлії після повернення зі служби у 2019 році. Талант молодої дизайнерки високо оцінили в Україні на Ukrainian Fashion Week, де вона брала участь. У 2022 році під час повномасштабного вторгнення росії в Україну ветеранка повернулася до лав Збройних сил України для порятунку життів. У перервах між бойовими виїздами малює ескізи на лінії фронту. З тилу колекцію готував викладач, дизайнер Станіслав Бітус. Під час повномасштабного вторгнення Станіслав змінив свій рід діяльності та замість модних суконь почав шити жіночу військову форму, очолив мілітарі цех “VETERANKA”. Третя учасниця творчої команди Ганна Суворкіна – конструкторка, розробляла з нуля лекала жіночої військової форми за стандартами НАТО, раніше Ганна працювала з відомими українськими брендами.

Ветеранка разом з українським дизайнером презентує благодійну колекцію в Парижі-Фото 2

“У нас з’явилася ідея створити спільний бренд. Ресурси знайшли завдяки гранту від Українського ветеранського фонду. Купили обладнання, знайшли персонал. Назва Cubitus Dei – це поєднання мого позивного Куба та прізвища Бітус. Я просто загуглила слово Cubitus, і виявилося, що воно з латині перекладається як “лікоть”, трансформувала назву, вийшло лікоть Бога чи Божественний лікоть – ідеально! Ця колекція, бренд — уособлення боротьби за життя, за свободу, за творчість навіть під час війни”, — розповідає Юлія Куба.

Ветеранка разом з українським дизайнером презентує благодійну колекцію в Парижі-Фото 3

Ветеранка разом з українським дизайнером презентує благодійну колекцію в Парижі-Фото 4

Ветеранка разом з українським дизайнером презентує благодійну колекцію в Парижі-Фото 5

Ветеранка разом з українським дизайнером презентує благодійну колекцію в Парижі-Фото 6

Дизайнер Станіслав Бітус

Колекція від бренду Cubitus Dei  представлена 15 моделями прет-а-порте. Лінійка авангардна, еклектична, що поєднує класичний, фентезі, романтичний стиль, а також футуристичні форми та лінії. Особливість семплів – стародавні  українські мотиви, над якими працюють майстри з вишивки. В модельному ряді присутні композиційні центри у вигляді птахів, літаючих лелек, бавовни та вогню, що іноді переходять в фактури і стають об’ємними. Під час створення цієї колекції надихалися образом футуристичної жінки-воїтельки. В цілому лінійка космічна, транслює одяг майбутнього. 

Деякі моделі колекції “Fire of Liberty” буде змога придбати на події, частина коштів  піде на потреби жінок, що постраждали від війни. Такі проекти підкреслюють незламність, талант українських захисників, а також є важливою складовою реінтеграції військових до цивільного життя,  підкреслюють, що мистецтво – це ще один інструмент для виборювання миру. 

Ветеранка разом з українським дизайнером презентує благодійну колекцію в Парижі-Фото 7

Конструкторка Ганна Суворкіна

Ветеранка разом з українським дизайнером презентує благодійну колекцію в Парижі-Фото 8

Ветеранка разом з українським дизайнером презентує благодійну колекцію в Парижі-Фото 9

Ветеранка разом з українським дизайнером презентує благодійну колекцію в Парижі-Фото 10

Читайте також: «ІЗ ПОЛУМ’Я ЗРОДИЛИСЬ»: SMALL TALK З АВТОРАМИ ІДЕЇ АРТБУКУ 

Статьи по теме