UA
RU

Victoria Museum номінований на премію Кращий музей Європи 2022

Редагувати переклад
Victoria Museum – приватний музей костюма та стилю, присвячений міській моді України 1830-1920 років. Музей відкрила в 2017-му році колекціонерка Вікторія Лисенко.
Victoria Museum номінований на премію Кращий музей Європи 2022-Фото 1

Victoria Museum потрапив у так званий short-list серед понад 300-т учасників – європейських музеїв, яким не більше 4-х років. Для порівняння – в попередніх конкурсах брали участь до 150 молодих музеїв. Через пандемію коронавірусу проведення конкурсу було відкладене, що призвело до зростання конкуренції серед музеїв, які входять в означений віковий ценз.

Та попри конкуренцію, Victoria Museum звернув на себе увагу професійної музейної спільноти. Це визначне досягнення для України, адже в номінанти потрапляють ті музеї, чия діяльність відповідає високим європейським стандартам – як технічним, так і ментальним. Крім цього, на премію за правилами претендують ті музеї, які реалізують “суспільну якість”, коли музеї віднаходять реальні потреби суспільства та пропонують неординарний спосіб на них відгукнутися.

Те, що Victoria Museum обрали одним із номінантів серед величезної кількості молодих креативних музеїв Європице вже є перемогою. Завдяки участі мого музею в цій преміїпро Україну та нашу історію ми зможемо розказати на всю Європу вже в травні 2022 року, під час обрання переможців в Естонії, в місті Тарту. Для мене особисто цінно те, що мій приватний музей наступного року стане обличчям культурної України. Чи обіймемо ми перше місце складно сказати. Але те, що ми вже в “лізі Європи” – вже є справжнім визнанням,

— заявляє власниця музею Вікторія Лисенко. 

Victoria Museum номінований на премію Кращий музей Європи 2022-Фото 2

Victoria Museum номінований на премію Кращий музей Європи 2022-Фото 3

Мета діяльності Victoria Museum – створити сучасний простір для того, щоб розвивати культурну освідченість різних ком’юніті. Для цього музей проводить лекції та екскурсії, квести та майстер-класи для дорослих, дітей, студентів, фахівців сфери дизайну та культури. Через одяг, побутові речі та аксесуари дореволюційного періоду – музей дає уявлення про високі культурні стандарти української інтелігенції, та відновлює втрачені історичні ланки після революції 1917-року.

Для довідки

EMYA – престижна європейська премія, заснована у 1977 році Кеннетом Хадсоном. Україна всього двічі брала участь в цій премії. Востаннє київський музейпредставляв Україну цьому фаховому змаганні в 2015-му році.  

Статьи по теме