UA
RU

Воєнні злочини рф: в Україні заміновано тисячі квадратних кілометрів

Редагувати переклад

За підрахунками Держслужби з надзвичайних ситуацій, внаслідок бойових дій може бути заміновано близько 30% території України. Найбільше замінувань — на територіях, куди заходили російські окупанти.

Воєнні злочини рф: в Україні заміновано тисячі квадратних кілометрів

В Україні потенційно забруднені вибухівкою 174 тисячі квадратних кілометрів. Замінування — це ще один воєнний злочин країни-окупанта. Після деокупації українських міст і селищ вибухонебезпечні предмети знаходять усюди — в лісах, полях, на узбіччах, у річках та озерах. Загарбники закладають міни у житлових будинках, на дитячих майданчиках і навіть ховають їх у іграшках. 

Найбільше замінувань — на території Херсонської, Харківської, частково Миколаївської, Запорізької, Донецької, Сумської, Чернігівської та Київської областей. Майже щодня звідти до ДСНС приходять повідомлення про надзвичайні випадки. Люди травмуються або гинуть на мінах та розірваних боєприпасах. 

Для розмінування українських територій потрібно близько п’яти тисяч фахівців, а також допомога спеціалістів з інших країн світу. Раніше міністр оборони України Олексій Резніков розповів, що на повне розмінування країни знадобиться близько 30 років. Наприклад, у Хорватії, де війна за Незалежність закінчилася у 1995 році, ще досі знаходять міни. 

Процес можна скоротити за допомогою сучасних технологій виявлення мін, наприклад, водних, підводних, авіаційних та наземних дронів.

Автор: Яна Панюшкіна

Фото: Ілай Тайлер / Книга катів українського народу

Читайте також: СПАЛЕНІ ЛІСИ, ЗНИЩЕНІ РЕСУРСИ І ЗАБРУДНЕННЯ. РОСІЯ ЗАВДАЛА ЗБИТКІВ УКРАЇНСЬКІЙ ЕКОЛОГІЇ НА ДВА ТРИЛЬЙОНИ ГРИВЕНЬ