Все, що вам потрібно знати про життя коронавірусу на поверхнях

Коронавірус, що викликає захворювання на СOVID-19, може зберігатися на різних поверхнях до кількох годин чи навіть діб. Ми зібрали в одній статті всю необхідну інформацію про життя коронавірусу на поверхнях і способах уникнення зараження. 
Ministry of Health of Ukraine coronavirus marie claire surface 1

колаж: Галя Оболенська

Як повідомляє офіційний урядовий портал covid19.gov.ua,

COVID-19 передається краплинним та контактним шляхами:

Вірус не циркулює у повітрі, а передається від людини до людини

Вірус не здатний переміщатись на далекі відстані. Він є тільки в крапельках, які людина видихає під час кашлю чи чхання. Відстань – це гарантія безпеки. Це фактор переривання епідемічного ланцюга. Тому заразитись неможливо навіть від інфікованої людини, якщо ви знаходитесь на відстані понад 1,5 м.

Читайте також: Все, що вам потрібно знати про безпечну дистанцію під час пандемії

Переважає контактний шлях зараження

Найчастіше вірус потрапляє на слизові оболонки носа, очей через руки або інші предмети (хустинку, рукавиці) після торкання до об’єктів (тварин, м’яса, риби, дверних ручок, поручнів), забруднених виділеннями з дихальним шляхів хворого чи інфікованого.

Чи можна заразитись від тварин?

Наразі немає офіційних підтверджень, що домашні тварини, наприклад, собаки або коти, можуть бути переносниками нового коронавірусу. Проте після контакту з домашніми тваринами рекомендуємо мити руки водою з милом. Це захистить вас від ризику поширень низки бактерій, якими людина може заразитися від домашніх тварин.

Ministry of Health of Ukraine recommendations covid coronavirus marie claire surface 9


Чи передається вірус через фрукти?

Фрукти – непридатне середовище для тривалого виживання вірусу. Немає жодних даних про передачу вірусу через фрукти. Нагадуємо, що фрукти необхідно ретельно мити, але це стандартна рекомендація.

Ministry of Health of Ukraine recommendations covid coronavirus marie claire surface 7

Читайте також: Все, що вам потрібно знати про миття рук для захисту від коронавірусу

Скільки вірус живе на поверхнях? Чим можна вбити вірус?

Вірус може зберігати життєздатність на поверхнях від 3-х годин до кількох днів. Конкретні терміни залежать від низки умов. Наприклад, тип поверхні, температура і вологість навколишнього середовища. Тому важливо дезінфікувати поверхні, ручки дверей, техніку тощо.

Ministry of Health of Ukraine recommendations covid coronavirus marie claire  virus na poverhnosti


За інформацією Центру громадського здоров’я України, коронавіруси можуть жити на поверхнях до 5 днів. Але заразність вірусу значно знижується вже за 3 години. Конкретні терміни залежать від типу поверхні, температури й вологості навколишнього середовища. Тому важливо дезінфікувати контактні поверхні в приміщеннях загального користування — ручки дверей, поручні, кнопка зливного бачку, кнопки ліфтів, ручки кранів тощо. Використовуйте для дезінфекції звичайні побутові дезінфекційні засоби із 0,5% хлору або 60-80% спирту із дотриманням правил безпеки. 

Слідкуйте за актуальною інформацією про вірус від центральних органів охорони здоров’я. Завжди перевіряйте джерела інформації та не розповсюджуйте непідтверджених чуток. Виконуйте рекомендації спеціалістів.

В Україні офіційну інформацію надають такі ресурси:

Статьи по теме